Trójmiasto

Trójmiasto

Ustawka na A1 pod lupą prokuratury. "Sprawdzimy, czy doszło do przestępstwa"

Nie milkną echa sobotniej ustawki na A1. Kilkunastu mężczyzn próbowało zatrzymać auta kibiców innych klubów sportowych. Sprawę bada policja, która skierowała wnioski o ukaranie czterech osób. Zajściem na autostradzie zajmuje się też Prokuratura Rejonowa z Tczewa. Śledczy mają ocenić, czy doszło tam do przestępstwa.

Zmarła 7-latka. Śledczy sprawdzają, czy lekarze popełnili błąd

Śledczy z Gdańska zajmą się sprawą śmierci 7-latki z Pluskowęs (woj. kujawsko-pomorskie). Dziecko miało być kilkukrotnie odsyłane z pogotowia i nieprzyjęte do szpitala. Prokuratura sprawdza, czy lekarze nie popełnili błędu, przyczyniając się do śmierci dziecka.

Eksplozja gazu w Szczecinie. Bohaterski sąsiad

Trzy osoby trafiły do szpitala po wybuchu gazu w Szczecinie. Wśród poszkodowanych jest kobieta z małym dzieckiem oraz lokator mieszkania, w którym doszło do eksplozji. Mężczyźnie pomógł sąsiad, który ugasił ogień.

Gwałciciel nastolatek na wolności. "Poszukiwania nie przyniosły rezultatu"

Zwabiał młode kobiety do domu. Obiecywał, że da legginsy, łańcuszek czy 50 zł za sprzątanie mieszkania. Potem gwałcił dziewczyny. Sąd nie miał wątpliwości co do jego winy i skazał 68-latka na 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie stawił się jednak w więzieniu w wyznaczonym terminie i od listopada ukrywa się przed policją. Teraz wydano za nim list gończy, prokuratura przygotowuje też Europejski Nakaz Aresztowania.

"Deforma oświaty" na sztandarze, czyli walka o liceum w Szczecinie

Rodzice uczniów i nauczyciele gimnazjum nr 7 w Szczecinie wciąż walczą, by szkoła została przekształcona w liceum. Radni miasta się z tym nie zgadzają i chcą szkołę połączyć z podstawówką. Tłumaczą, że kolejne liceum w regionie nie jest potrzebne. W środę protestujący spotykają się z włodarzami miasta.

Spór o Muzeum II Wojny Światowej. WSA wstrzymał decyzję ministra

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wstrzymał połączenie dwóch gdańskich muzeów - Muzeum II Wojny Światowej i Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 - do czasu prawomocnego rozpoznania zażalenia na decyzję resortu kultury. Zażalenie takie złożyły dyrekcja MIIWŚ i Rzecznik Praw Obywatelskich. 1 lutego miało się odbyć planowane połączenie placówek.

Będą ćwiczyć w ekstremalnych arktycznych warunkach. Polska fregata płynie na fiordy

Dwustu polskich marynarzy wypłynęło na międzynarodowe manewry morskie TG-17 na akwenach Morza Północnego i Norweskiego w okolicach koła podbiegunowego. Są one uważane za jedne z najtrudniejszych ćwiczeń morskich. Marynarze są przygotowani na ekstremalne arktyczne warunki panujące o tej porze roku w tym rejonie Europy. Polska fregata oraz znajdujący się na jej pokładzie śmigłowiec SH-2G będą zwalczać okręty podwodne i odpierać atak z powietrza.

Trasa z Berlina zamknięta. Winna pogoda

Spore opadu śniegu i gołoledź dały się we znaki kierowcom nie tylko po naszej stronie granicy, ale i po niemieckiej. Tamtejsza policja z powodów bezpieczeństwa wstrzymała ruch na autostradzie w kierunku Szczecina.

Biegli: pismo TW "Bolka" tożsame z pismem Wałęsy

Z opinii biegłych wynika, że odręczne zobowiązanie o podjęciu współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa z 21 grudnia 1970 roku zostało w całości nakreślone przez Lecha Wałęsę - oświadczył we wtorek Instytut Pamięci Narodowej. W ocenie IPN opinia grafologiczna sporządzona przez Instytut Sehna jest "kompleksowa, jasna i spójna".

Pijany wiózł niemowlę, uderzył w drzewo

Jechali ze Szczecinka do Kalisza, gdy na drodze krajowej nr 20 w miejscowości Sitno (woj. zachodniopomorskie) kierowca stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo. 48-latek wiózł swoje dwumiesięczne dziecko, żonę i teścia. Policja przebadała go alkomatem - miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Tłumy w Muzeum II Wojny Światowej. Bilety rozeszły się w mgnieniu oka

Biletów było tylko dwa tysiące i rozeszły się natychmiast - tylu było chętnych do odwiedzenia gdańskiego Muzeum II Wojny Światowej w dni otwarte. To może być jedna z nielicznych szans, by zobaczyć wystawę w muzeum, o które kłócą się dyrekcja, władze Gdańska i Ministerstwo Kultury.

"Prawda jest po mojej stronie". Wałęsa o współpracy z SB

- W życiu nie wygrają ze mną, dlatego, że po mojej stronie jest prawda - powiedział w niedzielę były prezydent Lech Wałęsa. W sobotę PAP poinformował, powołując się na źródła zbliżone do kierownictwa IPN oraz Kolegium IPN, że przygotowana przez Instytut Sehna w Krakowie opinia potwierdza współpracę Lecha Wałęsy z SB. Źródła te nie określiły, jakiego okresu miałaby dotyczyć ta współpraca.

Był gwiazdą, został marynarzem. By spełnić marzenie z dzieciństwa

Znany i lubiany, po sopockim festiwalu prawdziwa gwiazda – i to proste, dziecięce marzenie. Nikt nie wierzył, że naprawdę chce zostać marynarzem. On się uparł. Zgodę musiał dać minister. Tak Tomasz Raczek został oficerem rozrywkowym na Stefanie Batorym. To był krótki epizod, ale morze wciąż go kusi. – Może jeszcze kiedyś – mówi teraz.

Nieoficjalnie: IPN we wtorek ogłosi informację dot. teczki TW "Bolek"

Udzielenie informacji dotyczącej opinii biegłych ws. teczki TW "Bolka" nastąpi we wtorek 31 stycznia - dowiedziała się nieoficjalnie PAP w źródłach zbliżonych do pionu śledczego Instytutu Pamięci Narodowej. Planowana jest konferencja prasowa. Jak pisze PAP, powołując się na źródła zbliżone do kierownictwa IPN oraz Kolegium IPN, przygotowana przez Instytut Sehna w Krakowie opinia potwierdza współpracę Lecha Wałęsy z SB. Źródła te nie określiły, jakiego okresu miałaby dotyczyć ta współpraca.