21 postulatów dla Gdańska Jaworskiego czy 19 priorytetów Adamowicza?

Paweł Adamowicz dużo obiecuje, Andrzej Jaworski przedstawia "postulaty"tvn24

W niedzielę okaże się, kto będzie w Gdańsku rządził przez najbliższe cztery lata. W "dogrywce" zmierzą się obecny prezydent Paweł Adamowicz z Platformy Obywatelskiej i starający się o to stanowisko już trzeci raz Andrzej Jaworski z Prawa i Sprawiedliwości. Będzie to jednak walka nie tylko osobowości, ale też ich programów czy pomysłów na Gdańsk, które teraz przybliżamy na tvn24.pl.

Zobacz "Czes decyzji - debata wyborcza" Grzegorza Kajdanowicza w piątek o 20.00 w TVN24.

Od razu po zakończeniu ciszy wyborczej sprawdź wyniki w TVN24 i tvn24.pl. Program poprowadzi Anita Werner.

W planach Adamowicza i Jaworskiego można znaleźć wiele podobieństw, ale na pierwszy plan wysuwa się jednak istotna różnica. Program każdego z kandydatów opiera się na podstawowych założeniach - Adamowicz takich priorytetów ma 19, z kolei jego konkurent 21. Jednak w tym przypadku więcej nie oznacza lepiej.

21 postulatów Andrzeja Jaworskiego nawiązuje do tradycji Solidarności i etosu historycznego strajku w sierpniu 1980 r. w Stoczni Gdańskiej. Jednak polityk PiS poza postulatami nie wyjaśnia, co tak naprawdę zamierza zrobić przez najbliższe cztery lata.

Bezpieczny Gdańsk

"Przede wszystkim bezpieczeństwo" - to postulat kandydata PiS, który w swoim programie umieścił również konkurent. Jednak Jaworski nie precyzuje, jak ma wyglądać to bezpieczeństwo i w jaki sposób ma zamiar je zapewnić mieszkańcom.

Z kolei Adamowicz podchodzi do sprawy już bardziej konkretnie i proponuje mieszkańcom modernizację lamp ulicznych czy też instalację kolejnych 40 kamer monitoringu miejskiego. Na tym jednak nie koniec, bo obecny prezydent przypomina o planach budowy nowej komendy policji w Śródmieściu.

Wizja rozwoju miasta

Każdy z nich widzi zapewne świetlaną przyszłość Gdańska, co jednak zamierzają zrobić, żeby ten cel osiągnąć? Jaworski tym razem idzie dalej i poza hasłem o "wizji rozwoju miasta" pisze o "inwestycjach przynoszących dochody lub oszczędności, mądrych planach miejscowych - służących ludziom i wolnych od partykularnych interesów". Co konkretnie autor miał przez to na myśli? Tego do końca nie wiadomo.

Adamowicz w swoich priorytetach również bardzo wysoko umieszcza "Piękne miasto Gdańsk" i przekonuje, że wie, jak to osiągnąć. W swoim programie planuje wzrost o 50 proc. wydatków na remonty oraz utrzymanie chodników i ulic, o połowę też zwiększy nakłady na zieleń miejską. Obecny prezydent zamierza wspierać finansowo wspólnoty remontujące elewacje i obiecuje dalszą walkę z reklamami na terenie miasta. O poszczególnych inwestycjach w dzielnicach miasta pisze też, przedstawiając inne priorytety w rozwoju Gdańska.

Nowe piękne dzielnice

Obaj kandydaci chcą też inwestować w dzielnice, jednak Jaworski nie precyzuje, które z nich ma na myśli. Adamowicz z kolei zamierza zrewitalizować gdańską Orunię, przypomina też o trwających pracach w Nowym Porcie i zapowiada ich ukończenie.

Obecny prezydent wspomina o podobnych projektach w Oliwie i Wrzeszczu, które również zamierza wspierać. Osobnym priorytetem, jakiemu poświęca dużo miejsca, jest Śródmieście, które teraz ma być wizytówką Gdańska. A wszystko za sprawą odnowienia Dolnego Miasta i Biskupiej Górki, a także Długiego Pobrzeża. Mieszkańcom mają zostać też udostępnione kolejne budynki na cele społeczne, będzie to m.in. dawne schronisko młodzieżowe im. Paula Benkego.

W zdrowym ciele zdrowy duch…

"Zdrowie - nadzwyczajne zadanie samorządu" - tak brzmi szósty postulat Andrzeja Jaworskiego. Niestety kolejny raz nie dowiadujemy się, jak ten kandydat zamierza go zrealizować.

Z kolei Adamowicz w kwestiach zdrowia zamierza zacząć od najmłodszych i propagować zdrową żywność w szkołach. Obecny prezydent również nie przedstawia konkretnego planu działania i przede wszystkim zamierza "edukować" - wszystkich. W myśl zasady "sport to zdrowie" obecny prezydent zafunduje tez mieszkańcom "aktywizację sportową i ruchową" - jak miałaby ona wyglądać, nie wiadomo.

Wszystko dla seniora

Najstarszej grupie społecznej Gdańska każdy z kandydatów poświęca osobny punkt w swoim programie. Wiadomo, że Andrzej Jaworski zamierza "szanować i troszczyć się o seniorów".

Adamowicz najbardziej doświadczonych mieszkańców zamierza przekonać do siebie, proponując im "Kartę Gdańskiego Seniora", na wzór karty dużej rodziny. Obecny prezydent w każdej dzielnicy zamierza otworzyć centrum seniora, w którym najstarsi znajdą wsparcie społeczne i medyczne. Pierwsze centra miałyby powstać na gdańskiej Żabiance i Wileńskiej, również w południowej dzielnicy miasta powstałby dom seniora. Adamowicz zapewnia też swoje wsparcie przy tworzeniu centrum geriatrycznego Gdańskiego Uniwerystetu Medycznego.

Edukacja przede wszystkim

Obaj kandydaci przekonują też, że edukacja to jeden z ich największych priorytetów. Jaworski pisze, że "siła to rodzina", a dla niej niezbędne są dostępne przedszkola, zamierza również zapewnić powszechny dostęp do sieci internetowej w szkołach.

Adamowicz w tej kwestii nie ustępuje i także stawia na "wysoką jakość edukacji przedszkolnej", chce utworzyć też tysiąc dodatkowych miejsc w żłobkach. Obecny prezydent przypomina o budowie międzygminnej szkoły z basenem w Kowalach koło Gdańska. Na dalszą modernizację szkół i przedszkoli zamierza przeznaczyć 100 mln zł. Podobnie jak Jaworski zamierza unowocześnić bazę komputerową w szkołach.

Adamowicz chce też wspierać rozwój nauczycieli i poszerzyć współpracę między szkołą a rodzinami. Nowością ma być uruchomienie punktu konsultacyjnego prowadzonego przez aktywnych rodziców i urzędników.

Aktywni mieszkańcy

W sferach intelektualnych, sportowych i społecznych aktywnych mieszkańców Gdańska będzie wspierał Andrzej Jaworski.

Adamowicz jednak również nie rezygnuje z rozruszania gdańszczan. Zamierza wybudować 40 nowych siłowni na powietrzu, tyle samo miałoby powstać nowych placów zabaw dla dzieci. To jednak nie koniec obietnic dla sportowców - w Gdańsku powstałoby 10 km nowych tras dla biegaczy, 100 km tras rekreacyjnych, a dla wielbicieli pływania Adamowicz otworzy program budowy dzielnicowych basenów.

Obecny prezydent obiecuje też pięć nowych boisk i rewitalizację czterech już istniejących Dla aktywnych ma też powstać 50 km wydzielonych dróg i pasów rowerowych, a wzdłuż ul. Bulońskiej autostrada rowerowa.

Przy okazji zadbania o aktywność mieszkańców Adamowicz nie zapomina o tych, którzy na spacery chodzą ze swoimi pupilami, i obiecuje rozwój programu ochrony zwierząt w Gdańsku, w tym kotów i ptaków.

Tak wygląda program Andrzeja Jaworskiegojaworski.info

Komunikacją miejską czy samochodem

U Jaworskiego jeśli komunikacja miejska, to przede wszystkim "sprawna i dostępna", a ulica "przejezdna" i koniecznie w czystej dzielnicy.

Adamowicz idzie jednak trochę dalej i przypomina mieszkańcom o inwestycjach, a więc budowie nowych linii tramwajowych, zakupie 69 autobusów i 33 tramwajów, powstającej Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, która w jego planach będzie zintegrowana z SKM Śródmieście. Obecny prezydent wspomina też o inwestycjach na gdańskim lotnisku i kończącej się instalacji systemu ILS II, który pozwoli teraz na lądowanie samolotów w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych.

Adamowicz zapowiada także remont 120 km dróg i, co najważniejsze dla mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej, budowę mostu zwodzonego, o który mieszkańcy starają się od lat.

Miasto kulturalne

"Dumni z kultury i sportu - nie mury, a realne osiągnięcia źródłem sukcesu" - to postulat Andrzeja Jaworskiego, który, jak można wywnioskować, stawia na wyniki i osiągnięcia, a nie "mury" - czyli budowę miejsc, w których sportowcy i artyści mieliby pracować, żeby te wyniki osiągać.

Adamowicz z kolei odwrotnie, stawia na inwestycje - tworzenie boisk czy teatrów. Obecny prezydent przypomina o budowie Europejskiego Centrum Solidarności czy Teatru Szekspirowskiego i Centrum Hewelianum, które mają według niego ogromny wkład w edukację kulturalną mieszkańców Gdańska.

Co dzieli i łączy kandydatów na prezydenta Gdańska?

Takich i innych priorytetów Paweł Adamowicz i Andrzej Jaworski mają jeszcze wiele. Obaj piszą o dobrym wykorzystaniu położenia miasta i rozwoju i współpracy z sąsiadami, o edukacji czy zdrowiu. Kandydat PiS stawia m.in. na "Gdańsk bez układów" czy "Przyjazną i uczciwą administrację", jednak z tych haseł nie wynika, co może oznaczać to dla miasta. Jaworski, jak wielu kandydatów, pisze o "likwidacji niedostrzegalnych obszarów biedy i patologii", jednak nie wyjaśnia, jak ma zamiar tego dokonać.

Obecny prezydent z kolei przestawia cały ogrom planów i priorytetów - chce zapewnić wsparcie przedsiębiorcom i cudzoziemcom. Tylko czy ma realne możliwości to wszystko zrealizować?

Po 16 latach rządów Adamowicza Gdańsk się bardzo zmienił, ale czy na lepsze? To w niedzielę ocenią mieszkańcy, wybierając swojego prezydenta.

O wyborach samorządowych czytaj w specjalnym raporcie tvn24.pl.

Adamowicz i Jaworski o kampanii wyborczej w Gdańsku
Adamowicz i Jaworski o kampanii wyborczej w Gdańsku TVN 24 Pomorze

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: ws / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości

Na Kontakt24 otrzymaliśmy nagrania od internautów, na których uchwycili kierowcę jadącego pod prąd autostradą. Twierdzą, że działo się to na A2 w okolicy Wiskitek, gdzie w sobotę doszło do wypadku. - To była noc, świeciły reflektory innego samochodu i w pewnej chwili samochód wyłonił się zza łuku drogi, a kierowca przed nami zaczął hamować. Żona odbiła w prawo, natychmiast zaczęła hamować i jakimś cudem uniknęliśmy tego zderzenia - relacjonował jeden z mężczyzn.

"Samochód wyłonił się zza łuku drogi. Żona odbiła w prawo i jakimś cudem uniknęliśmy"

"Samochód wyłonił się zza łuku drogi. Żona odbiła w prawo i jakimś cudem uniknęliśmy"

Źródło:
Kontakt24, TVN24

Na autostradzie A2 zderzyły się dwa samochody osobowe. Dwie osoby nie żyją, a jedna przebywa w szpitalu. Policja potwierdziła wstępnie, że jeden z kierowców jechał pod prąd i doprowadził do czołowego zderzenia.

Wypadek na A2. Nie żyją dwie osoby. Służby: kierowca jechał pod prąd

Wypadek na A2. Nie żyją dwie osoby. Służby: kierowca jechał pod prąd

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, TVN24, Kontakt24

Dwa projekty ustaw, dwie daty zakończenia procesu zmian i dwa zupełnie różne pomysły na to, jak rozwiązać problem wadliwych powołań sędziowskich w polskim wymiarze sprawiedliwości. Sprawa dotyczy 3250 sędziów, a rząd w najbliższych tygodniach ma wybrać ostateczny scenariusz. Jakie warianty są w grze?

Wrócą skąd przyszli, czyli co dalej z neosędziami?

Wrócą skąd przyszli, czyli co dalej z neosędziami?

Źródło:
TVN24

- Oliwia mnie stymuluje. Jak zapowiada, że przyjdzie do mnie, to ja od razu wykonuję kilka telefonów więcej, załatwiam sprawy, aby móc zdać raport szefowej - mówi w rozmowie z biznesową redakcją tvn24.pl 77-letni prof. dr hab. Marian Surowiec, współzałożyciel Bee Healthy Honey. Z wnuczką stworzył emiter, rozwiązanie dla pszczelarzy, którzy walczą w swoich ulach z inwazją pasożytów. Po fali sukcesów, zaczęli jednak dostawać groźby. - Pierwszy raz w życiu czegoś takiego doświadczyłem, bo spadła na nas lawina hejtu - dodaje.

Dziadek i wnuczka założyli start-up. "Spadła na nas lawina hejtu"

Dziadek i wnuczka założyli start-up. "Spadła na nas lawina hejtu"

Źródło:
tvn24.pl

Donald Trump podpisał rozporządzenie nakładające wysokie cła na import towarów z Kanady, Meksyku i Chin. Władze Kanady i Meksyku już zapowiedziały cła odwetowe. Chińskie ministerstwo handlu zapowiedziało złożenie skargi do Światowej Organizacji Handlu.

Trump nałożył cła. Błyskawiczne zapowiedzi odwetu

Trump nałożył cła. Błyskawiczne zapowiedzi odwetu

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

W Filadelfii rozbił się samolot pogotowia lotniczego. Zmarł pianista i kompozytor Wojciech Trzciński. Na A2 doszło do tragicznego wypadku. Donald Trump nałożył wysokie cła na import towarów z Kanady, Meksyku i Chin. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę 2 lutego.

Katastrofa w Filadelfii, wypadek na autostradzie, nie żyje wybitny kompozytor

Katastrofa w Filadelfii, wypadek na autostradzie, nie żyje wybitny kompozytor

Źródło:
PAP, TVN24, tvn24.pl
"Kiedy wreszcie nie będzie partii ani żadnych innych warjatów". Tajemnica Matejki 57

"Kiedy wreszcie nie będzie partii ani żadnych innych warjatów". Tajemnica Matejki 57

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W sobotnim losowaniu Lotto po raz kolejny została trafiona szóstka. Szczęśliwy zwycięzca wygrał 2 miliony złotych. To trzecie losowanie z rzędu, w którym ktoś poprawnie wytypował wszystkie 6 liczb.

Trzecie losowanie w tym tygodniu z szóstką w Lotto

Trzecie losowanie w tym tygodniu z szóstką w Lotto

Źródło:
tvn24.pl

Do tragicznego wypadku doszło na drodze krajowej numer 22 w pobliżu miejscowości Krasowiec niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego. Samochód osobowy zderzył się z koparką. Nie żyje jedna osoba.

Samochód zderzył się z koparką. Nie żyje jedna osoba

Samochód zderzył się z koparką. Nie żyje jedna osoba

Źródło:
tvn24.pl

Pod dużym znakiem zapytania stanęła budowa drugiego etapu Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage w Toruniu. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które w znacznym stopniu współfinansuje wartą około sześćset milionów inwestycję, ma wątpliwości co do dalszego wydatkowania środków. Sama inwestycja wzbudza dyskusje. Jej przeciwnicy twierdzą, że jest projektem stricte politycznym, z kolei zwolennicy widzą w niej szansę na rozwój miasta i regionu.

Inwestycja za 600 milionów złotych stanęła pod znakiem zapytania. "Wzbudza szerokie dyskusje"

Inwestycja za 600 milionów złotych stanęła pod znakiem zapytania. "Wzbudza szerokie dyskusje"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Australijski stan Queensland mierzy się z powodziami. Gwałtowna pogoda pozbawiła życia co najmniej jedną osobę. - Słuchajcie ostrzeżeń, reagujcie, pomagajcie przyjaciołom i rodzinie - apelował do mieszkańców premier stanu David Crisafulli.

W ciągu doby spadło tam 300 litrów deszczu. Zginęła co najmniej jedna osoba

W ciągu doby spadło tam 300 litrów deszczu. Zginęła co najmniej jedna osoba

Źródło:
Reuters

Sztab Generalny Ukrainy przekazał, że Rosjanie umyślnie przeprowadzili atak rakietowy na internat w mieście Sudża w obwodzie kurskim, które kontrolowane jest przez wojska ukraińskie. Napisano, że "rosyjska armia teraz zaczęła celowo zabijać własnych cywilów". Rzecznik ukraińskiej armii w tym regionie poinformował, że pod gruzami budynku znalazło się 95 ludzi.

Ukraiński Sztab Generalny: Rosja zaatakowała własnych obywateli

Ukraiński Sztab Generalny: Rosja zaatakowała własnych obywateli

Źródło:
PAP

Buta i arogancja - tak piątkowe zachowanie Zbigniewa Ziobry skomentowała w "Faktach po Faktach" w TVN24 Anita Kucharska-Dziedzic, wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy. Dodała, że wisi nad nim "miecz sprawiedliwości". Krzysztof Kwiatkowski, senator Koalicji Obywatelskiej, stwierdził, że stawką w tej sprawie jest "zaufanie obywateli do instytucji państwa".

"Miecz sprawiedliwości" nad nim wisi, współpracownicy "już się ewakuowali"

"Miecz sprawiedliwości" nad nim wisi, współpracownicy "już się ewakuowali"

Źródło:
TVN24

W wieku 75 lat zmarł Wojciech Trzciński - kompozytor, pianista, aranżer i producent muzyczny, założyciel niezależnego ośrodka sztuki Fabryka Trzciny. Informację przekazał TVN24 jego syn, Stanisław Trzciński. 

Kompozytor Wojciech Trzciński nie żyje

Kompozytor Wojciech Trzciński nie żyje

Źródło:
TVN24, PAP

Stacja CNN opublikowała nowe nagrania z momentu zderzenia samolotu pasażerskiego linii American Airlines z wojskowym śmigłowcem Black Hawk. Obie maszyny spadły do rzeki Potomak w Waszyngtonie. Do katastrofy doszło w czwartek.

Moment zderzenia w powietrzu. Nowe nagrania

Moment zderzenia w powietrzu. Nowe nagrania

Źródło:
CNN

Węgierscy politycy opublikowali oświadczenia majątkowe. Wynika z nich, że premier Viktor Orban w ciągu ostatniego roku zubożał o 4,3 miliona forintów, szef MSZ Peter Szijjarto nadal jest winien swoim rodzicom 30 milionów, a obłożony amerykańskimi sankcjami szef gabinetu premiera Antal Rogan rozpoczął nowy rok z majątkiem o wartości 609 milionów forintów.

Węgierscy politycy opublikowali oświadczenia majątkowe. Orban zubożał

Węgierscy politycy opublikowali oświadczenia majątkowe. Orban zubożał

Źródło:
PAP

Z analizy zdjęć satelitarnych analityka wywiadu MT Andersona wynika, że wszystkie rosyjskie statki i okręty wojenne opuściły swoją bazę w syryjskim porcie Tartus, na wschodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego i płyną na zachód.

Rosyjskie statki opuściły bazę w Syrii. Płyną na zachód

Rosyjskie statki opuściły bazę w Syrii. Płyną na zachód

Źródło:
PAP

We Włoszech anulowano wyniki egzaminu po tym, jak profesorowie odkryli, że wielu zdających odpowiadając na pytania wykorzystało sztuczną inteligencję. Egzamin na uniwersytecie w mieście Ferrara musi powtórzyć 362 studentów psychologii.

Wysokie wyniki wzbudziły podejrzenia. Studenci korzystali ze sztucznej inteligencji, egzamin anulowany

Wysokie wyniki wzbudziły podejrzenia. Studenci korzystali ze sztucznej inteligencji, egzamin anulowany

Źródło:
PAP

Zbigniew Ziobro opowiada o okolicznościach swojego powrotu do Polski na krótko zanim został zatrzymany w piątek przez policję. - Zauważyłem, że jest za mną ogon w Brukseli. Mam podejrzenia, że to mogły być polskie służby - powiedział. Przyznał, że chodziło o to, "by wszyscy myśleli, że leci do Polski samolotem". Na pytanie, czy jego celem było zmylenie służb, odparł, że w przeszłości był krótko funkcjonariuszem operacyjnym. - Pewne doświadczenia się przydają - dodał.

Ziobro: byłem kiedyś funkcjonariuszem operacyjnym, doświadczenia się przydają

Ziobro: byłem kiedyś funkcjonariuszem operacyjnym, doświadczenia się przydają

Źródło:
tvn24.pl, RMF FM

W listopadzie 2024 roku samolot z Katowic do niemieckiego Dortmundu odleciał bez 42 pasażerów. Nie poczekał na osoby, które utknęły w kolejce do kontroli bezpieczeństwa. Do tej pory żaden z pasażerów nie otrzymał odszkodowania za stracony lot. - Nie ponosimy odpowiedzialności, nie możemy wypłacić odszkodowań - informuje lotnisko. Kto w takim razie odpowiedzialność ponosi?

Samolot odleciał bez 42 pasażerów. "Nie możemy wypłacić odszkodowań"

Samolot odleciał bez 42 pasażerów. "Nie możemy wypłacić odszkodowań"

Źródło:
tvn24.pl

Raz na cztery lata Jezioro Maltańskie w Poznaniu zmienia w się w "suchy krater". To czas na usunięcie mułu i zalegających śmieci. Za każdym razem, gdy ten popularny zbiornik staje się zupełnie pusty, pojawiają się pytania o "znaleziska". Lista nietypowych rzeczy już jest.

Jezioro Maltańskie bez wody. Co znaleźli na dnie?

Jezioro Maltańskie bez wody. Co znaleźli na dnie?

Źródło:
TVN24

Mołdawia to jedno z najszybciej wyludniających się państw na świecie - powiedział analityk Ośrodka Studiów Wschodnich Kamil Całus. Liczba mieszkańców tego kraju, nie wliczając separatystycznego Naddniestrza, wynosi obecnie 2,401 miliona. To spadek o 13,9 procent w ciągu dekady.

W tym kraju jest jeden z najgorszych kryzysów demograficznych na świecie

W tym kraju jest jeden z najgorszych kryzysów demograficznych na świecie

Źródło:
PAP

Przewodniczący Rady Europejskiej Antonio Costa był gościem podcastu "Szczyt Europy". W rozmowie z dziennikarzami TVN24 i Polskiego Radia mówił między innymi o kwestiach związanych z obronnością Europy, o współpracy ze Stanami Zjednoczonymi oraz o wojnie w Ukrainie. Podkreślił również kluczowe znaczenie Polski w kontekście ochrony unijnych granic.

Szef Rady Europejskiej: Potrzebujemy trwałego pokoju. Musimy zrobić więcej, działać lepiej i szybciej

Szef Rady Europejskiej: Potrzebujemy trwałego pokoju. Musimy zrobić więcej, działać lepiej i szybciej

Źródło:
TVN24

Trzy i pół miliona złotych, a nie 40 milionów złotych wróciło do budżetu państwa z tak zwanego programu willa plus. To, co minister Przemysław Czarnek rozdał na siedziby różnych fundacji, trudno teraz odzyskać. Jednym z beneficjentów dotacji jest Fundacja "Dumni z Elbląga", w której siedzibie odbywają się teraz kursy numerologii i sensu egzystencji, a jej prezes przekonuje, że "jego stwórcą jest Allah".

Prezes Fundacji "Dumni z Elbląga" nie zwrócił 2 milionów złotych za "willę plus". Dziś wychwala Allaha i numerologię

Prezes Fundacji "Dumni z Elbląga" nie zwrócił 2 milionów złotych za "willę plus". Dziś wychwala Allaha i numerologię

Źródło:
Fakty TVN
Jak idzie rozliczenie willi plus? "To ośmiesza instytucje publiczne"

Jak idzie rozliczenie willi plus? "To ośmiesza instytucje publiczne"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Po emisji filmu Wojciecha Szumowskiego "Rozproszona zagłada" rozmawiali o nim zaproszeni do studia "Superwizjera" goście. Blogerka i nauczycielka historii dr Agnieszka Jankowiak-Maik mówiła między innymi o tym, jak o Holokauście uczy się w polskich szkołach. - Jest pytanie, jak to dobrze robić, by dzieci i młodzieży nie straumatyzować - powiedziała. Autor reportażu stwierdził, że "jesteśmy na początku drogi z pracą, którą należy wykonać". - My żyjemy w tej przestrzeni, która jest naznaczona zagładą i jako społeczeństwo musimy sobie jakoś z tym poradzić - podkreśliła profesor Magdalena Saryusz-Wolska.

"Żyjemy w przestrzeni naznaczonej zagładą. Musimy sobie jakoś z tym poradzić"

"Żyjemy w przestrzeni naznaczonej zagładą. Musimy sobie jakoś z tym poradzić"

Źródło:
TVN24

Politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz ludzie związani z Jarosławem Kaczyńskim są obecni nie tylko w studiach i na łamach gazet Tomasza Sakiewicza. Zajmują też posady w organach zarządzających jego mediami. Wszystkie one tworzą system naczyń połączonych: personalnie i kapitałowo.

Media Sakiewicza. Gdzie nie spojrzeć, ludzie PiS

Media Sakiewicza. Gdzie nie spojrzeć, ludzie PiS

Źródło:
Konkret24

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg podsumowała najważniejsze wydarzenia ze świata filmu i muzyki w mijającym tygodniu. W programie między innymi o filmie "Brutalista", serialu "Przesmyk" i fali hejtu po emocjonalnym nagraniu Seleny Gomez.

"Brutalista" w kinach, sensacyjny "Przesmyk" i płacz Seleny Gomes

"Brutalista" w kinach, sensacyjny "Przesmyk" i płacz Seleny Gomes

Źródło:
tvn24.pl