Władimir Putin

Władimir Putin

Ma cztery pokłady, niesamowitą moc, najnowocześniejszą aparaturę i 65 metrów długości. Stoi w prywatnym porcie w Toskanii. Według mediów ten oszałamiający jacht należy do Władimira Putina. Dlaczego akurat ta, jedna z czterech jednostek należących do prezydenta Rosji, wzbudza największe zainteresowanie?

Ponad 3/4 Ukraińców ma negatywny stosunek do Władimira Putina - wynika z sondażu ukraińskiej grupy badawczej Rating. To ocena o kilka punktów procentowych gorsza niż Józefa Stalina.

Sankcje będą szkodliwe dla wszystkich. Uderzą w światową gospodarkę i negatywnie odbiją się na jej tych, którzy z niej korzystają - powiedział w czwartek Władimir Putin. Prezydent Rosji dodał, że "będą konsekwencje jeśli władze Ukrainy użyły siły na wschodzie, bo to przestępstwo wobec własnych obywateli".

Jeżeli władze Ukrainy użyły wojska na wschodzie Ukrainy, to kraj ten czekają konsekwencje - powiedział w czwartek Władimir Putin, po raz pierwszy od wielu dni zajmując głos w sprawie przeprowadzanej przez Kijów operacji antyterrorystycznej w regionach graniczących z Rosją. Ukraińcy starają się stamtąd wyprzeć prorosyjskich separatystów wspieranych przez rosyjskie służby specjalne.

Kreml jest zadowolony z rezultatów rozmów w Genewie na temat kryzysu ukraińskiego, ale trzeba jeszcze przeanalizować wynik spotkania - powiedział rzecznik prezydenta Rosji Władimira Putina Dmitrij Pieskow. Zaznaczył przy tym, że Zachód zachowuje się "dwulicowo" i jest pełen "hipokryzji".

Za pośrednictwem telemostu prezydent Rosji Władimir Putin uczestniczył w uroczystej inauguracji wywozu ropy z platformy wydobywczej na arktycznym Morzu Peczorskim. To ją próbowali blokować ekolodzy z Greenpeace we wrześniu ubiegłego roku. Wszyscy zostali wówczas aresztowani.

Prezydent Rosji Władimir Putin obserwuje sytuację na Ukrainie z dużym zaniepokojeniem - oświadczył w poniedziałek jego rzecznik Dmitrij Pieskow. W poniedziałek lider separatystów w Słowiańsku na wschodzie Ukrainy poprosił prezydenta Rosji, "by bezpośrednio zwrócił uwagę" na to, co się dzieje w tym kraju.

Stany Zjednoczone potępiają usiłowania Rosji, aby wykorzystywać energię jako "narzędzie nacisku" w sporze z Ukrainą - oświadczyła rzeczniczka amerykańskiego Departamentu Stanu Jen Psaki. Kilka godzin wcześniej ujawniono list Władimira Putina do przywódców 18 europejskich krajów, w którym ostrzega, że gazowe długi Ukrainy mogą zaszkodzić tranzytowi surowca do UE.