Władimir Putin

Władimir Putin

Długi, kontakty z FBI, walka o władzę. Kto i dlaczego mógł chcieć śmierci Lesina?

Pojawiły się nowe fakty ws. śmierci Michała Lesina, byłego doradcy ds. mediów prezydenta Rosji Władimira Putina. Informacja, że zmarł w wyniku urazu po silnych uderzeniach w głowę, podgrzała spekulacje, że został zamordowany. Kto mógł chcieć jego śmierci? Mówi się o tajnych kontaktach zmarłego z FBI, długach i walce o władzę na Kremlu. Materiał "Faktów z zagranicy".

Kasparow dla TVN24 BiS: Putin nie ma dokąd odejść. Dlatego może zrobić coś okropnego

- Putin ma dużo pieniędzy i najsilniejsze lobby w Europie i USA. Dąży do zniszczenia Europy. Czas zacząć walczyć. Jeżeli do władzy w Europie dojdą siły polityczne takie jak UKIP czy Front Narodowy, Europy już nie będzie, a to jest marzeniem Putina - powiedział w wywiadzie dla TVN24 BiS Garri Kasparow. Rosyjski opozycjonista ostrzega, że Putin nie ma dokąd odejść, więc dla ratowania władzy gotów jest na wszystko.

Amerykanie zastanawiają się, czy można zaufać Putinowi

Trudno wyobrazić sobie konflikt, w którym rozejm potrzebny byłby bardziej niż w Syrii. Jednak Władimir Putin udowodnił, że rozejm jest dla niego jedynie taktyką, a nie celem - pisze "New York Times", który zastanawia się nad wiarygodnością prezydenta Rosji.

"Zgniłe śledzie" i "mile widziane skutki uboczne". Putin wznieca kryzys, by obalić Merkel?

Decyzja kanclerz Angeli Merkel, by otworzyć Niemcy na uciekinierów z Syrii pogorszyła jej notowania w kraju. Pojawiła się hipoteza, że Władimir Putin prowadzi zorganizowaną kampanię polityczną i propagandową, by wykorzystać kryzys uchodźczy do obalenia kanclerz. - Jeśli tak, to jego działania w Aleppo były krokiem za daleko - ocenił Norbert Roettgen, przewodniczący komisji spraw zagranicznych w Bundestagu, w rozmowie z portalem EUobserver.

"Die Welt": upadek Merkel prezentem dla Putina

Największym prezentem dla prezydenta Rosji Władimira Putina byłby upadek Angeli Merkel - pisze w piątek dziennik "Die Welt". Porażka niemieckiej kanclerz utrzymującej politykę sankcji wobec Moskwy pozwoliłaby Putinowi przyspieszyć proces rozbijania UE.

Spotkanie starych znajomych. Kissinger odwiedził Putina

Prezydent Rosji Władimir Putin przyjął w swojej rezydencki w podmoskiewskim Nowo-Ogariowie byłego doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego i byłego sekretarza stanu USA Henry’ego Kissingera - poinformował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Światowe życie córki rosyjskiego prezydenta. Podróże, jachty, dobroczynność

Starsza córka Władimira Putina Maria mieszka w Rosji, niedawno urodziła córeczkę, a jej mąż rzeczywiście jest Holendrem. Dużo podróżuje: lubi wypoczywać na luksusowym jachcie podczas rejsu po Morzu Śródziemnym, w Japonii uczyła się kaligrafii i tańca, a w Niemczech ma wielu przyjaciół. Do niedawna Maria Faassen mieszkała w Moskwie, w bliskim sąsiedztwie ambasady USA.

Ławrow oburzony słowami o "skorumpowanym Putinie"

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow podczas rozmowy telefonicznej z amerykańskim sekretarzem stanu Johnem Kerrym wyraził oburzenie z powodu wypowiadanych przez władze USA opinii, że prezydent Rosji Władimir Putin jest skorumpowany.

USA o skorumpowanym Putinie, Kreml: to przedwyborcza intryga

Formułowane przez przedstawicieli władz USA opinie, że prezydent Rosji Władimir Putin jest skorumpowany są oburzające i obraźliwe - oznajmił w piątek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Według Moskwy są to próby wpłynięcia na następne wybory prezydenckie w Rosji.

Biały Dom się zgadza. Putin jest "skorumpowany"

Opinia przedstawiciela ministerstwa skarbu USA, że prezydent Rosji Władimir Putin jest skorumpowany, "najlepiej odzwierciedla poglądy administracji" - oświadczył w czwartek na codziennym briefingu prasowym rzecznik Białego Domu Josh Earnest.

Kreml: zarzuty Amerykanów wobec Putina bezpodstawne

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył, że zarzuty korupcyjne wysunięte przez przedstawiciela Deparatamentu Skarbu USA pod adresem prezydenta Władimira Putina są bezpodstawne, rzucają cień na sam amerykański resort finansów i wymagają dowodów.