Wielka Brytania

Wielka Brytania

Były funkcjonariusz brytyjskich służb, który był autorem notatek dotyczących Donalda Trumpa, wrócił do pracy po niemal dwóch miesiącach. Christopher Steele ukrywał się po tym, jak jego zapiski przyczyniły się do wybuchu międzynarodowego skandalu. Twierdził on w nich, że Rosjanie mają kompromitujące informacje dotyczące amerykańskiego prezydenta.

Brytyjska Izba Lordów przyjęła we wtorek wieczorem poprawkę do ustawy upoważniającej premier Theresę May do rozpoczęcia procesu wyjścia z Unii Europejskiej. Poprawka ta zakłada wymóg uzyskania zgody obu izb parlamentu na ostateczne warunki opuszczenia wspólnoty.

Pracownikom jednego ze sklepów z używanymi przedmiotami w walijskim mieście Porthmadog trafiło się rzadkie znalezisko. Z podszewki walizki przekazanej przez anonimowego darczyńcę wyciągnęli oni plany atomowego okrętu podwodnego HMS Trafalgar do 2009 r. służącego w brytyjskiej marynarce.

Nie ma ekonomicznego uzasadnienia dla rozpadu Zjednoczonego Królestwa, ani rozluźniania łączących nas więzi - oświadczyła brytyjska premier Theresa May, przemawiając w Glasgow na szkockiej konferencji Partii Konserwatywnej.

Fuzja angielskiej i niemieckiej giełdy stanęła pod znakiem zapytania. Wszystko przez decyzję parkietu London Stock Exchange (LSE), który poinformował, że nie sprzeda włoskiej platformy MTS. Oznacza to, że nie zostaną spełnione warunki postawione przez Komisję Europejską konieczne do zgody na fuzję z niemieckim parkietem.

Siatka terrorystyczna tzw. Państwa Islamskiego w Manchesterze mogła zostać stworzona za pieniądze brytyjskich podatników - podaje w piątek brytyjski dziennik "Telegraph". Pojawiły się poważne podejrzenia, że obywatel Wielkiej Brytanii mógł dużą część odszkodowania za pobyt w amerykańskim więzieniu Guantanamo przekazać na działalność terrorystyczną. Mężczyzna w lutym wysadził się w Iraku. Sprawę bada brytyjski wywiad.

56-letnia Cressida Dick została w środę nominowana na stanowisko komisarza londyńskiej Metropolitan Police, popularnie nazywanej Scotland Yardem. Była szefowa jednostki antyterrorystycznej będzie pierwszą kobietą na czele tej służby w jej 187-letniej historii.