Imigranci na Węgrzech

Imigranci na Węgrzech

Salvini znów objęty śledztwem. Grozi mu 15 lat więzienia

Lider Ligi Północnej i były szef ministerstwa spraw wewnętrznych Włoch Matteo Salvini został objęty śledztwem przez prokuraturę na Sycylii. Rozważa ona możliwość postawienia mu zarzutów nadużycia władzy i pozbawienia wolności ponad 130 migrantów, którzy w lipcu tego roku przez kilka dni nie mogli zejść na ląd.

Erdogan u Orbana straszył Unię Syryjczykami

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zapowiedział w czwartek, że Turcja będzie musiała otworzyć syryjskim uchodźcom drzwi do Europy, jeśli Unia Europejska nie udzieli Ankarze wystarczającego wsparcia.

Rzecznik TSUE: władze Polski, Czech i Węgier złamały prawo w sprawie uchodźców

Rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał opinię, w której uznał, że władze Polski, Czech i Węgier złamały prawo Unii Europejskiej, odmawiając przyjmowania uchodźców w ramach relokacji. Rzecznik rządu Piotr Mueller przekonywał, że odmowa wykonania decyzji relokacyjnych znajduje oparcie w Traktacie o funkcjonowaniu Unii Europejskiej.

"Wszystko to możemy dostać od Bałkanów Zachodnich"

- Europa potrzebuje więcej rynków, liczniejszej siły roboczej, większego potencjału gospodarczego, większego wzrostu i większego bezpieczeństwa i wszystko to możemy dostać od Bałkanów Zachodnich – stwierdził w piątek premier Węgier Viktor Orban.

Komisja Europejska skarży Węgry do unijnego trybunału

Komisja Europejska postanowiła skierować sprawę do unijnego Trybunału Sprawiedliwości przeciwko Węgrom w związku z polityką imigracyjną tego kraju. Budapeszt uznał za przestępstwo działania związane ze wsparciem dla osób ubiegających się o azyl.

Kryzys dotknął blisko 71 milionów osób. Imigranci szturmują nie tylko Europę

Nieco ponad 35 tysięcy migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu przedostało się od początku tego roku do Europy. Większość z nich stanowili ludzie przeprawiający się przez Morze Śródziemne. W drodze na Stary Kontynent zginęło już prawie 600 osób. Kryzys migracyjny nie dotyczy jednak tylko Europy. Materiał z programu "Epicentrum" w TVN24 BiS.

Migranci "pozbawieni żywności przez władze Węgier"

Węgry celowo pozbawiają jedzenia migrantów oczekujących na deportację w strefach tranzytowych przy granicy z Serbią, łamiąc tym samym zasady prawa międzynarodowego - oświadczyła w piątek w Genewie Ravina Shamdasani, rzeczniczka wysokiej komisarz ONZ do spraw praw człowieka.

Berlusconi do Orbana: zawsze będę stać po twojej stronie

Lider Forza Italia Silvio Berlusconi zapewnił w piątek szefa rządu Węgier Viktora Orbana, że będzie stał po jego stronie i nie zagłosuje za wykluczeniem jego ugrupowania Fidesz z Europejskiej Partii Ludowej. Włoski polityk wezwał jednak Orbana, by spełnił "niektóre" prośby kierowane do niego przez EPL.

Ciąg dalszy "akcji informacyjnej". Wyborcy dostaną list od premiera Orbana

Wszyscy wyborcy na Węgrzech otrzymają listy od premiera Viktora Orbana informujące o planach Brukseli - oświadczył we wtorek sekretarz stanu do spraw komunikacji międzynarodowej Zoltan Kovacs. Jest to dalszy ciąg przeprowadzanej przez węgierki rząd "akcji informacyjnej o brukselskich planach pobudzających imigrację".