USA

USA

Pierwsze nagranie "UFO" dla US Navy

Koncern Boeing postanowił podgrzać atmosferę wokół swojego najnowszego futurystycznego dzieła, pokazując jego pojedyncze zdjęcia i krótkie nagranie. Maszyna MQ-25, oferowana US Navy w konkursie na bezzałogowy latający tankowiec, najwyraźniej zaczęła być poddawana próbom na lotnisku przed pierwszym lotem.

Amerykanie biją rekordy. Masowo kupują broń

Z opublikowanego w środę raportu FBI wynika, że w 2017 roku sprzedano w Stanach Zjednoczonych rekordową ilość broni palnej, aż 25 milionów sztuk. - Broń stała się teraz bardziej społecznie akceptowalna - stwierdził Justin Anderson, przedstawiciel firmy sprzedającej broń.

Zimniej niż na Marsie. Wir polarny w USA

W Stanach Zjednoczonych nie widać końca srogiej zimy - kraj szykuje się na jej kolejne natarcie. Może spaść nawet do 30 centymetrów śniegu. Do końca tygodnia temperatura powietrza na północnym wschodzie USA będzie niższa niż ta odnotowana w grudniu na Marsie.

Były szef sztabu Trumpa kontratakuje. Pozwał specjalnego prokuratora

Były szef sztabu wyborczego Donalda Trumpa - Paul Manafort złożył w środę pozew do sądu przeciwko Departamentowi Sprawiedliwości i prokuratorowi specjalnemu Robertowi Muellerowi. Zarzuca im przekroczenie uprawnień w prowadzonym śledztwie i domaga się jego zakończenia.

Zmarł prezydent Kościoła mormonów

W wieku 90 lat zmarł Thomas S. Monson, 16. prezydent Kościoła mormonów (Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich) - poinformował w środę rzecznik tego Kościoła Eric Hawkins.

"Podwójna gra Pakistanu". USA wstrzymają wypłatę pomocy

Ambasador USA przy ONZ Nikki Haley zapowiedziała, że USA wstrzymają wypłatę 255 milionów dolarów przeznaczonych na pomoc dla Pakistanu, ponieważ władze tego kraju nie współpracują w pełni ze Stanami Zjednoczonymi w walce z terroryzmem.

Trump: sankcje wobec Pjongjangu zaczynają działać

Prezydent USA Donald Trump napisał we wtorek na Twitterze, że sankcje oraz "inne naciski" na Pjongjang zaczynają odnosić skutki. "Człowiek rakieta chce po raz pierwszy rozmawiać z Koreą Południową" - dodał, odnosząc się do przywódcy Korei Północnej - Kim Dzong Una.

Kolejny pożar w Bronksie. 12 osób rannych

W Bronksie, dzielnicy Nowego Jorku, wybuchł kolejny tragiczny pożar w ciągu zaledwie kilku dni. Jak podała nowojorska straż pożarna, rannych zostało 12 osób, w tym jedna ciężko.

Time's Up. "Minął czas dla nieprzeniknionego monopolu"

Ponad 300 aktorek, scenarzystek, agentek, reżyserek i producentek uruchomiło inicjatywę Time's Up, która ma pomagać w walce z molestowaniem seksualnym w przemyśle filmowym i poza nim. Wśród popierających inicjatywę są Reese Witherspoon i Cate Blanchett.

Randka z finałem w areszcie. Kobieta nadużyła alkoholu i zniszczyła rezydencję

Wyjątkowo niefortunną partnerkę na randkę znalazł jeden z bardziej znanych prawników z Houston w USA. 29-letnia Lindy Lou Layman na pierwszym spotkaniu w domu 49-letniego Anthony'ego Buzbee nadużyła alkoholu, więc ten zamówił dla niej odwózkę. Kobieta jednak najpierw się przed nim chowała, a później zaczęła demolować rezydencję, a zwłaszcza kolekcję dzieł sztuki. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Uwolniła się z kajdanek i ukradła radiowóz. Wszystko zarejestrowała kamera

Niezwykłą scenę zarejestrowała kamera w policyjnym radiowozie w Kalifornii. Mia Thornton zdołała ściągnąć kajdanki z jednego nadgarstka, przejęła radiowóz i zaczęła uciekać. Skończyło się na rozbitym radiowozie, zatrzymaniu i poważnych problemach, bo kobieta ma na koncie nie tylko ten czyn. Zatrzymano ją, bo wcześniej rozbiła auto swojego chłopaka, a potem także auto człowieka, który pomagał jej po pierwszej kraksie. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.