USA

USA

Wielki audyt w Pentagonie. Nie mogą się doliczyć 800 milionów dolarów

Należąca do Pentagonu Agencja Logistyki Obrony (DLA) nie jest w stanie doszukać się dokumentów poświadczających jej wydatki na 800 milionów dolarów - ma wynikać z audytu przeprowadzonego przez Ernst&Young. To początek szerszego przeglądu, który ma być stopniowo przeprowadzony w całym Pentagonie. Nigdy wcześniej tego nie robiono. Całe przedsięwzięcie ma kosztować miliard dolarów.

Miliarder wyśle auto na Marsa. "Czerwony samochód dla Czerwonej Planety"

Na wtorek zaplanowano pierwszy lot rakiety Falcon Heavy. Zabierze ona na pokład nietypowy ładunek, czerwoną sportową Teslę Roadster. W tak efektowny sposób ma zostać zainaugurowana eksploatacja największej obecnie rakiety w Stanach Zjednoczonych. Misji ma przyświecać hasło "Czerwony samochód dla Czerwonej Planety", które wymyślił Elon Musk, właściciel firm SpaceX i Tesla. Według zapowiedzi miliardera, za pomocą Falcon Heavy w przyszłości mają odbywać się loty na Księżyc i na Marsa. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Moskwa: doktryna nuklearna USA rozczarowująca i antyrosyjska

Nowa doktryna nuklearna USA ma nastawienie antyrosyjskie i ładunek konfrontacyjny, a jej zapisy oznaczają znaczne obniżenie warunków progowych ewentualnego konfliktu - oświadczyło w sobotę MSZ Rosji. Wyrażono "głębokie rozczarowanie" amerykańskim dokumentem.

Rosyjski haker przed sądem w USA. Zatrzymano go w Hiszpanii

Rosyjski informatyk Piotr Lewaszow został w piątek przetransportowany z Hiszpanii do USA i doprowadzony przed sąd w stanie Connecticut. Poinformował o tym w piątek Departament Sprawiedliwości USA. Na ekstradycję Lewaszowa w październiku zgodził się hiszpański sąd.

Sprzedał amunicję zamachowcowi z Las Vegas. 55-latek z zarzutami

55-letni Douglas Hall z Mesy w Arizonie, który sprzedał, nie mając na to licencji, amunicję przeciwpancerną zamachowcowi z Las Vegas, usłyszał w piątek zarzuty - podała prokuratura stanu Nevada. W październikowym zamachu z rąk Stephena Paddocka zginęło 58 osób, a około 500 zostało rannych.

McCain: ataki Trumpa na FBI wzmacniają Putina

Republikański senator John McCain skrytykował w piątek prezydenta Donalda Trumpa za ataki na FBI i resort sprawiedliwości w związku z dochodzeniem w sprawie ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w USA w 2016 roku. - Te działania jedynie wzmacniają prezydenta Rosji - ocenił.

Kolejny nieudany test. Zawiodła antyrakieta dla Redzikowa

Amerykanie przeprowadzili kolejny ważny test tarczy antyrakietowej. Zgodnie z doniesieniami mediów pocisk SM-3 Block IIA nie trafił jednak w swój cel. Rzeczniczka Pentagonu potwierdziła, że próba nie spełniła założonych celów. Fiasko oznacza problem dla wojska USA, bowiem z trzech dotychczasowych testów tego nowego i ważnego pocisku udał się tylko jeden.

Rosyjski myśliwiec "półtora metra" od Amerykanina. Nowe nagranie

Amerykańskie wojsko publikuje kolejne nagranie z niebezpiecznego incydentu nad Morzem Czarnym. Według ich relacji, rosyjski myśliwiec Su-27 podleciał do samolotu rozpoznawczego EP-3 Ariess II na zaledwie "półtora metra". W wydanym przez Departament Stanu USA oświadczeniu zachowanie rosyjskiego pilota oceniono jako "niebezpiecznie i nieprofesjonalnie".

Bliskie spotkanie z rosyjskim Su-27. Amerykanie ujawnili nagranie

Wojsko USA opublikowało nagranie bliskiego spotkania rosyjskiego myśliwca Su-27 z samolotem zwiadowczym EP-3. Amerykanie twierdzą, że rosyjski pilot zachował się "niebezpiecznie i "nieprofesjonalnie". Miał zbliżyć się do amerykańskiej maszyny nawet na półtora metra. Na nagraniu trudno jednak ocenić odległość.