Twitter

Twitter

Rostowski nie złożył żadnej dymisji - tak Donald Tusk zareagował na Twitterze na doniesienia "Newsweeka". Tygodnik podał, że nieoficjalnie dowiedział się z dwóch niezależnych źródeł, iż minister finansów złożył rezygnację na ręce premiera.

21-latek, który groził na Twitterze jednej z brytyjskich działaczek feministycznych, że ją zgwałci, trafił do aresztu - poinformował Scotland Yard. Mężczyźnie nie spodobał się pomysł umieszczenia wizerunku Jane Austin na nowych banknotach.

Nauczycielka z Kuwejtu została skazana na 11 więzienia za wpisy w serwisie Twitter. Miała w nich obrażać emira, sugerować zmianę ustroju politycznego państwa oraz negatywnie wypowiadać się o jednej z organizacji religijnych.

Emerytowana gwiazda NBA, Denis Rodman, próbuje rozgrywać w wielkiej polityce. Korzystając z swojej nowej zażyłej znajomości z dyktatorem Korei Północnej Kim Dzong Unem, poprosił go o "osobistą przysługę" i uwolnienie skazanego przez północnokoreański sąd Amerykanina.

Gdy w poniedziałek podczas maratonu w Bostonie doszło do wybuchów, pierwszy o nich poinformował Twitter. Przez pierwsze minuty po tragedii był najlepszym i najszybszym źródłem informacji. Jednak im więcej czasu mijało, tym jego rola malała, a zamiast faktów, pojawiały się niesprawdzone plotki - wskazuje brytyjski "Guardian".

Tomasz Siemoniak na swoim profilu na Twitterze poinformował, że piątkowy wieczór spędza rozgryzając interaktywną grę dla dzieci "Tiny Wings". Po kilku minutach sprecyzował, że nie miał na myśli siebie, a dzieci, które pod opieką babci bawią się iPadem ministra obrony narodowej.

Jakoś lubię Radosława Sikorskiego, ale on szybciej mówi niż myśli. Ten jego Twitter jest niepoważny - stwierdziła w "Kropce nad i" prof. Jadwiga Staniszkis. Jednocześnie skrytykowała premiera Donalda Tuska, który jak oceniła, umie manipulować i nie ma wizji rządzenia. Dostało się także inicjatywie Janusza Palikota i Marka Siwca - Europie Plus - którą Staniszkis określiła jako "grę na karierę kilku osób".

Franciszek w niedzielę nie tylko odprawił pierwszą modlitwę Anioł Pański, ale też zadebiutował na Twitterze. Tuż po godz. 12 jego pierwsze słowa w sieci pojawiły się na oficjalnym profilu Stolicy Apostolskiej w tym serwisie społecznościowym.

Premier Donald Tusk przyznał w piątek w Brukseli, że pomógł niemieckiej kanclerz Angeli Merkel nauczyć się prawidłowej wymowy polskiego nazwiska jej dziadka, Ludwiga Kazmierczaka.