Twitter

Twitter

Wśród internautów zawrzało, kiedy wytwórnia oficjalnie potwierdziła powstanie czwartej części filmu "Toy Story". Dla wielu z nich powrót filmowej serii to także powrót wielu wspomnień z dzieciństwa, kiedy po raz pierwszy zobaczyli "Toy Story". Ale nie brakuje także rozczarowanych decyzją twórców.

Emotikony w internecie i komunikatorach sieciowych "od zawsze" były żółte. Prawdopodobnie dlatego, że taki był pierwszy "smiley", który jako wpinana w klapę plakietka pojawił się w latach 60., jeszcze w czasach przedinternetowych. Teraz jednak bojownicy o różnorodność uznali, że skoro są rozmaite rasy ludzi, to i "buźki" powinny być kolorowe. Nowe zestawy mają się pojawić w 2015 roku.

Fotografowi José Palazonowi udało się zrobić nietypowe zdjęcie. Widać na nim osoby grające w golfa i imigrantów siedzących na wysokim ogrodzeniu wokół pola golfowego. Zdjęcie pokazuje różnice między bogatymi Europejczykami, a biednymi Afrykańczykami, którzy są gotowi na wszystko, by przedostać się do Europy.

To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów Harry'ego Pottera. W jednym z londyńskich hoteli powstały pokoje, których tematem przewodnim jest słynny czarodziej z powieści autorstwa J.K. Rowling. W apartamentach znajduje się wszystko, co magiczne m.in. kufry, kotły, eliksiry i księgi zaklęć.

Co by było, gdyby bohaterowie bajek mieli konta w serwisach społecznościowych? Odpowiedzi na to pytanie podjęła się artystka Simona Bonafini. Na rysunkach przedstawiła baśniowe postacie, które pasjami robią sobie selfie.

W czerwcu 2014 roku u córki zawodnika NFL wykryto złośliwy nowotwór. Devon Still zawiesił wtedy swoją karierę, tłumacząc, że "sport nie jest ważniejszy, niż jego czas spędzony z córką, podczas gdy ona walczy o swoje życie." Od miesięcy zawodnika wspierają fani z całego świata oraz inni futboliści. W niedzielę podczas meczu cheerleaderki wystapiły w koszulkach z numerem Devona, a właściciel drużyny Patriots przekazał darowiznę na miejscowy szpital.

Miliony selfie zalewają media społecznościowe każdego dnia. W niewinnych zdjęciach wielu użytkowników zaczyna jednak dostrzegać niebezpieczeństwo. Ich zdaniem dają jedynie iluzję relacji międzyludzkich i służą pogoni za wirtualną popularnością. Inni proponują #antiselfie - zdjęcie odwróconej głowy.

Tego psa pokochał świat. Reklama jednej z linii lotniczych prezentuje beagle, który dzięki czułemu węchowi odnajduje właścicieli pozostawionych w samolocie przedmiotów i dostarcza im je, nim opuszczą lotnisko. Wideo zrobiło błyskawiczną karierę w sieci. Tak dużą, że zlęknieni reklamodawcy przyznali się: to nie nasz pies. Internauci nie kryją rozczarowania i krytykują marketingowe posunięcie firmy.

Niezwykłe zdjęcie rozpaliło fanów "Gwiezdnych wojen" w sieci. Przelatując nad jednym z lotnisk w Wielkiej Brytanii, instruktor latania zrobił fotografię, na której uchwycił niedokończony model Sokoła Millenium - kultowego statku Hana Solo, czyli Harrisona Forda. Okazało się, że przeleciał nad miejscem kręcenia najnowszej części cyklu.

Po 13 latach udało się rozwiązać tajemnicę zdjęcia z gruzowiska WTC w Nowym Jorku. 11 września 2001 roku na miejscu zniszczeń po zamachach kobieta znalazła ślubną fotografię pary młodej z przyjaciółmi. W odnalezieniu bohaterów zdjęcia pomogli użytkownicy Facebooka i Twittera.