Twitter

Twitter

Internet reaguje na puste krzesło. "Jeśli symbolizuje Ciebie, wierzę Ci"

"Zamierzamy przerwać milczenie" - piszą internauci w odpowiedzi na publikację "New York Magazine". Dwutygodnik przytoczył relacje 35 kobiet, które miały być wykorzystywane przez Billa Cosby'ego. Na okładce gazety obok ich sylwetek pojawiło się puste krzesło. Symbolizuje ofiary, które nadal milczą z obawy, że nikt im nie uwierzy.

"Moje ciało, moje prawa". Internetowy protest w bikini

Została pobita za to, że w parku opalała się w bikini. Większość mediów podaje, że sprawczyniami prawdopodobnie były muzułmanki, choć policja oświadczyła, że zdarzenie "nie miało nic wspólnego z religią". Internauci okazują solidarność z poszkodowaną i sprzeciw wobec tego rodzaju aktów nietolerancji. Pod hasztagiem oznaczającym "noszę bikini w Parku Leo" publikują w sieci zdjęcia w strojach plażowych.

Piękni i młodzi. Ukraińska policja robi furorę w sieci

W miniony weekend na ulice Kijowa wyszły patrole policji, która zastąpiła dotychczasową milicję. Atrakcyjne policjantki i przystojni funkcjonariusze spotkali się z wielkim zainteresowaniem mieszkańców, a teraz robią furorę w mediach społecznościowych.

Gratulacje dla piłkarek. Internauci: seksistowskie, wstydźcie się

W internecie nic nie ginie. Mogli się o tym przekonać administratorzy oficjalnego twitterowego konta obu angielskich reprezentacji w piłce nożnej. Postanowili oni złożyć gratulacje swoim reprezentantkom po zajęciu trzeciego miejsca w rozgrywanych w Kanadzie mistrzostwach. Wyszyło - delikatnie mówiąc - niezręcznie.

Program uznał, że czarnoskóra para to goryle. Google przeprasza za błąd

Od pewnego już czasu Google Photos ma nową funkcję, która odpowiada za grupowanie i tagowanie zdjęć na podstawie tego, co się na nich znajduje. Algorytm, który za to odpowiada, czasem jednak się myli. Doświadczyła tego dwójka młodych Afroamerykanów, których system przyporządkował do albumu… goryle.

Córka czyli problem? W Indiach ta kampania robi furorę

Problem dyskryminacji kobiet w Indiach poruszany jest od dawna. Poglądy, choć powoli, to jednak ulegają zmianie, a pokazuje to między innymi akcja premiera Indii. Narendra Modi namawia indyjskich mężczyzn do pokazywania zdjęć z córkami w mediach społecznościowych.