Silvio Berlusconi

Silvio Berlusconi

Udało mu się stworzyć medialne imperium i zarobić na nim miliardy. Wykupić klub piłkarski, założyć partię i stać się premierem. Reprezentować kraj mimo relacji z jego imprez bunga-bunga, oskarżeń o łapówki i seks z nieletnią. Udało mu się skonstruować sobie prywatny wulkan, powiesić na ścianie Tycjana i sprawić, że pokochały go miliony Włochów. Co mógł powiedzieć uśmiechnięty Silvio Berlusconi po wyjściu ze szpitala, gdzie trafił po zakażeniu koronawirusem? "Znowu mi się udało".

Przeciwnicy rządu Ruchu Pięciu Gwiazd i Partii Demokratycznej protestowali w sobotę w Rzymie. Na manifestacji zwołanej przez Ligę Matteo Salviniego pojawili się między innymi liderzy i sympatycy Forza Italia i Braci Włoch. Był też były premier Silvio Berlusconi, który mówił o sobie jako ofierze systemu sprawiedliwości. Zdaniem organizatorów wzięło w niej udział około 200 tysięcy osób.

Veronica Lario, była żona Silvio Berlusconiego, przegrała z nim batalię sądową o alimenty. Sąd Najwyższy Włoch orzekł również, że Lario musi oddać mu około 45 milionów euro, które otrzymywała od byłego włoskiego premiera.

Były premier Włoch Silvio Berlusconi przeszedł we wtorek operację z powodu niedrożności jelit - podało jego ugrupowanie Forza Italia. W nocie zapewniono, że 82-letni lider partii czuje się dobrze po zabiegu i w najbliższych dniach opuści szpital.

Były premier Włoch i lider Forza Italia Silvio Berlusconi trafił do szpitala w Mediolanie z powodu ostrego ataku kolki nerkowej - podały źródła w jego partii. Po południu 82-letni polityk ma zaprezentować kandydatów partii w wyborach europejskich.

Były premier Włoch Silvio Berlusconi przeszedł we wtorek pilną operację przepukliny pachwinowej - podały źródła w jego partii. Zabieg chirurgiczny w szpitalu w Mediolanie zakończył się pomyślnie, a 82-letni polityk czuje się bardzo dobrze.

7 października 66 lat kończy Władimir Putin. Jednym z jego gości będzie były włoski premier Silvio Berlusconi. Włoch, który pod koniec września skończył 82 lata, zamieścił w sobotę na portalu społecznościowym zdjęcie w prywatnym samolocie wraz z podpisem: "W drodze do Rosji na urodziny mojego przyjaciela". Obaj politycy mają dobre relacje już od ponad dekady.

Były premier Włoch, przywódca Forza Italia Silvio Berlusconi, zadeklarował gotowość zostania szefem rządu centroprawicy, jeśli nie powstanie gabinet prawicowej Ligi i Ruchu Pięciu Gwiazd. Berlusconi wcześniej zapowiadał, że nie poprze tego rządu.

Były premier Włoch Silvio Berlusconi może kandydować do parlamentu - orzekł trybunał w Mediolanie, który nadzorował odbywanie przez niego kary, wydanej prawomocnym wyrokiem za oszustwa podatkowe w jego telewizji. Politycy centroprawicy nazywają to rehabilitacją.

Lider sił włoskiej centroprawicy Silvio Berlusconi oświadczył, że nowy rząd musi być wolny od "populizmu, dyletantyzmu i improwizacji". Berlusconi rozmawiał w czwartku z prezydentem Sergio Mattarellą na temat powołania gabinetu po wyborach w marcu.

Były premier Włoch, przywódca centroprawicy Silvio Berlusconi wystąpił o prawną rehabilitację, jaką przewiduje kodeks karny po trzech latach od odbycia kary. Chodzi o wyrok więzienia, zamieniony na prace społeczne za oszustwa podatkowe w jego telewizji.