Silvio Berlusconi

Silvio Berlusconi

Udało mu się stworzyć medialne imperium i zarobić na nim miliardy. Wykupić klub piłkarski, założyć partię i stać się premierem. Reprezentować kraj mimo relacji z jego imprez bunga-bunga, oskarżeń o łapówki i seks z nieletnią. Udało mu się skonstruować sobie prywatny wulkan, powiesić na ścianie Tycjana i sprawić, że pokochały go miliony Włochów. Co mógł powiedzieć uśmiechnięty Silvio Berlusconi po wyjściu ze szpitala, gdzie trafił po zakażeniu koronawirusem? "Znowu mi się udało".

Przeciwnicy rządu Ruchu Pięciu Gwiazd i Partii Demokratycznej protestowali w sobotę w Rzymie. Na manifestacji zwołanej przez Ligę Matteo Salviniego pojawili się między innymi liderzy i sympatycy Forza Italia i Braci Włoch. Był też były premier Silvio Berlusconi, który mówił o sobie jako ofierze systemu sprawiedliwości. Zdaniem organizatorów wzięło w niej udział około 200 tysięcy osób.

Veronica Lario, była żona Silvio Berlusconiego, przegrała z nim batalię sądową o alimenty. Sąd Najwyższy Włoch orzekł również, że Lario musi oddać mu około 45 milionów euro, które otrzymywała od byłego włoskiego premiera.

Były premier Włoch Silvio Berlusconi przeszedł we wtorek operację z powodu niedrożności jelit - podało jego ugrupowanie Forza Italia. W nocie zapewniono, że 82-letni lider partii czuje się dobrze po zabiegu i w najbliższych dniach opuści szpital.

Były premier Włoch i lider Forza Italia Silvio Berlusconi trafił do szpitala w Mediolanie z powodu ostrego ataku kolki nerkowej - podały źródła w jego partii. Po południu 82-letni polityk ma zaprezentować kandydatów partii w wyborach europejskich.

Były premier Włoch Silvio Berlusconi przeszedł we wtorek pilną operację przepukliny pachwinowej - podały źródła w jego partii. Zabieg chirurgiczny w szpitalu w Mediolanie zakończył się pomyślnie, a 82-letni polityk czuje się bardzo dobrze.

7 października 66 lat kończy Władimir Putin. Jednym z jego gości będzie były włoski premier Silvio Berlusconi. Włoch, który pod koniec września skończył 82 lata, zamieścił w sobotę na portalu społecznościowym zdjęcie w prywatnym samolocie wraz z podpisem: "W drodze do Rosji na urodziny mojego przyjaciela". Obaj politycy mają dobre relacje już od ponad dekady.