Pendolino

Pendolino

Bobry ostrzą sobie zęby na Pendolino? "Przez ich tamy tory mogą popłynąć"

Kursowanie składów Pendolino zagrożone przez… bobry? W pobliżu Herbów pod Częstochową zwierzęta żerują i budują tamy, przez co powstało tam ogromne rozlewisko, sięgające pod sam nasyp kolejowy. Nasiąknięty wodą grunt staje się grząski, co może być niebezpieczne. Walkę z bobrami utrudnia fakt, że to gatunek chroniony i na rozbiórkę tam potrzebna jest specjalna zgoda Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Wniosek w tej sprawie złożyli wspólnie kolejarze i leśnicy.

"Dopóki nie będzie rozwiązania systemowego, nie wsiądę do Pendolino"

- Osiągnęłam taki stopień niepełnosprawności, że łatwo mi zaszkodzić pomagając mi niefachowo - mówiła we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Janina Ochojska, tłumacząc dlaczego nie zgodziła się, by konduktorzy "wciągnęli" ją do pociągu Pendolino. Wcześniej nie chcieli uruchomić platformy dla osób niepełnosprawnych, dzięki której założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej mogłaby dostać się do środka.

Pendolino ruszyło, a będą dalsze inwestycje. "Mamy 10,5 mld euro na modernizację"

Pociągi Pendolino ruszyły w trasę. - Wczoraj pierwszy raz w naszej części Europy pociąg pojechał z prędkością 200 km na godzinę - mówił w TVN24 Jakub Karnowski, prezes Grupy PKP i zapowiedział kolejne inwestycje. - 10,5 mld euro wydamy głównie na modernizację infrastruktury. Dodał, że ze względów bezpieczeństwa biletów nie będzie można kupić w pociągach, ale w ciągu kilku miesięcy ma pojawić się w nich dostęp do internetu.

Pokazowy przejazd Pendolino. Zobacz, jak wygląda w środku

Pendolino pokonało dziś drogę z Warszawy do Gdańska w specjalnym pokazie przygotowanym dla dziennikarzy. Składy będą jeździły regularnie na tej trasie od 14 grudnia. Średni czas przejazdu będzie wynosił 3 godziny. Bilety na Pendolino kupiło już 22 tys. osób. W pociągach są specjalne przedziały dla osób z dziećmi do lat 6, a w restauracji będzie można zamówić np. ser camembert z żurawiną.

Koniec awarii w PKP Intercity. Bilety na Pendolino wreszcie kupisz przez internet

Bilety na Pendolino można już kupić w internecie - poinformowało w czwartek po południu PKP Intercity. Dotychczas bilety były dostępne jedynie w kasach stacjonarnych. Sprzedaż w sieci miała ruszyć w niedzielę rano, ale doszło do trwającej ponad 100 godzin awarii systemu informatycznego. Pendolino wyjedzie na tory 14 grudnia, na przejazdy "wahadełkiem" sprzedano dotychczas 2,8 tys. biletów.

Bilety na Pendolino nadal tylko w kasach. Czwarty dzień awarii

PKP Intercity kolejny dzień pracuje nad naprawą internetowego systemu sprzedaży. To oznacza, że bilety na przejazd pociągiem Pendolino można kupić tylko w kasach. - Działa sztab kryzysowy, który eliminuje kolejne źródła jego niestabilności - poinformowała dzisiaj Zuzanna Szopowska, rzeczniczka prasowa PKP Intercity. Pendolino ma wyjechać na tory 14 grudnia.