Pendolino

Pendolino

Kursowanie składów Pendolino zagrożone przez… bobry? W pobliżu Herbów pod Częstochową zwierzęta żerują i budują tamy, przez co powstało tam ogromne rozlewisko, sięgające pod sam nasyp kolejowy. Nasiąknięty wodą grunt staje się grząski, co może być niebezpieczne. Walkę z bobrami utrudnia fakt, że to gatunek chroniony i na rozbiórkę tam potrzebna jest specjalna zgoda Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Wniosek w tej sprawie złożyli wspólnie kolejarze i leśnicy.

- Osiągnęłam taki stopień niepełnosprawności, że łatwo mi zaszkodzić pomagając mi niefachowo - mówiła we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Janina Ochojska, tłumacząc dlaczego nie zgodziła się, by konduktorzy "wciągnęli" ją do pociągu Pendolino. Wcześniej nie chcieli uruchomić platformy dla osób niepełnosprawnych, dzięki której założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej mogłaby dostać się do środka.

Pociągi Pendolino ruszyły w trasę. - Wczoraj pierwszy raz w naszej części Europy pociąg pojechał z prędkością 200 km na godzinę - mówił w TVN24 Jakub Karnowski, prezes Grupy PKP i zapowiedział kolejne inwestycje. - 10,5 mld euro wydamy głównie na modernizację infrastruktury. Dodał, że ze względów bezpieczeństwa biletów nie będzie można kupić w pociągach, ale w ciągu kilku miesięcy ma pojawić się w nich dostęp do internetu.

Pendolino pokonało dziś drogę z Warszawy do Gdańska w specjalnym pokazie przygotowanym dla dziennikarzy. Składy będą jeździły regularnie na tej trasie od 14 grudnia. Średni czas przejazdu będzie wynosił 3 godziny. Bilety na Pendolino kupiło już 22 tys. osób. W pociągach są specjalne przedziały dla osób z dziećmi do lat 6, a w restauracji będzie można zamówić np. ser camembert z żurawiną.

Bilety na Pendolino można już kupić w internecie - poinformowało w czwartek po południu PKP Intercity. Dotychczas bilety były dostępne jedynie w kasach stacjonarnych. Sprzedaż w sieci miała ruszyć w niedzielę rano, ale doszło do trwającej ponad 100 godzin awarii systemu informatycznego. Pendolino wyjedzie na tory 14 grudnia, na przejazdy "wahadełkiem" sprzedano dotychczas 2,8 tys. biletów.

PKP Intercity kolejny dzień pracuje nad naprawą internetowego systemu sprzedaży. To oznacza, że bilety na przejazd pociągiem Pendolino można kupić tylko w kasach. - Działa sztab kryzysowy, który eliminuje kolejne źródła jego niestabilności - poinformowała dzisiaj Zuzanna Szopowska, rzeczniczka prasowa PKP Intercity. Pendolino ma wyjechać na tory 14 grudnia.

Już drugi dzień nie działa internetowa sprzedaż biletów na pociągi PKP Intercity. W nocy z soboty na niedzielę miał ruszyć nowy system sprzedaży, oferowane miały być m.in. bilety na Pendolino. Obecnie można je kupić tylko w kasach na dworcach. - Pracujemy nad usunięciem usterki, ale nie jestem w stanie powiedzieć, kiedy problem zostanie rozwiązany - poinformowała w poniedziałek tvn24bis.pl rzeczniczka spółki Zuzanna Szopowska.