Relacje Niemcy - Unia Europejska

Relacje Niemcy - Unia Europejska

Jeśli przywódcy UE chcą uratować strefę Schengen, zagrożoną przez trwający kryzys migracyjny, muszą zademonstrować jedność i wolę polityczną, których dotychczas brakowało - ocenia "Financial Times" w komentarzu redakcyjnym.

Niemcy powinny bardziej zaangażować się w ochronę zewnętrznych granic Unii Europejskiej, by ograniczyć napływ migrantów - powiedział przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk w wywiadzie dla niedzielnego wydania niemieckiego dziennika "Die Welt".

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zaoferowała w niedzielę pomoc finansową dla Turcji i możliwość przyspieszenia procesu akcesji tego kraju do UE. W zamian Ankara zobowiązałaby się do udzielenia skrajnie koniecznej pomocy w opanowaniu napływu migrantów do Europy.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapowiedziała w Bundestagu, że nie zrezygnuje z zabiegów o wprowadzenie w UE stałego i obowiązkowego mechanizmu podziału uchodźców pomiędzy poszczególne kraje. Zaapelowała o lepszą ochronę granic zewnętrznych UE. Więcej w Faktach z zagranicy w TVN24 Biznes i Świat o godz. 20.

Niemieckie władze chcą utrzymać do początku listopada kontrole na swoich granicach państwowych przywrócone miesiąc temu w celu zahamowania napływu imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki - poinformował tygodnik "Der Spiegel" w swoim wydaniu internetowym.