Narodowy Fundusz Zdrowia

Narodowy Fundusz Zdrowia

NFZ zabiera pieniądze szpitalom oddelegowanym do walki z koronawirusem. "Jako prezes czuję się pokrzywdzona"

Narodowy Fundusz Zdrowia redukuje ryczałty tak zwanym szpitalom jednoimiennym, czyli placówkom, które walczyły z pandemią. Fundusz uznał, że skoro skupiały się tylko na koronawirusie, to można dać im mniej pieniędzy na pozostałą działalność. Szpitale mówią, że stracą przez to miliony złotych. Rząd twierdzi, że szpitale i tak dostały ogromne wsparcie, ale przecież to miały być kwoty dodatkowe, a więc nie kosztem ustalonego ryczałtu na funkcjonowanie. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Resort zdrowia chce stworzyć 300 poradni psychologicznych dla dzieci

300 poradni psychologiczno-psychoterapeutycznych ma zapewnić opiekę młodym ludziom. Ministerstwo Zdrowia od miesięcy pracuje nad tym pomysłem - teraz pada termin powstania takich placówek - a razem z nim pojawia się światełko w tunelu dla psychiatrii dziecięcej, która jest w zapaści. Materiał magazynu "Polska i Świat”.

"Nas minister zdrowia nie zauważył"

Brak refundacji pomp insulinowych to spory problem i olbrzymi koszt dla pacjentów chorych na nowotwór trzustki. Po usunięciu narządu pompa znacznie ułatwia życie, ale nie wszystkich może być na to stać. Materiał magazynu "Polska i Świat".

"Sama myśl, że ten oddział mógłby przestać istnieć, nie daje spać"

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju poinformowała w środę, że ograniczyła przyjęcia do oddziału pediatrycznego. Od 4 listopada prace oddziału zostaną zawieszone. Z kolei od grudnia pracę ma wznowić oddział onkologii i hematologii w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie. - Sama myśl, że ten oddział mógłby przestać istnieć, nie daje spać - powiedziała jego ordynator, Katarzyna Machnik.