Najwyższa Izba Kontroli

Najwyższa Izba Kontroli

Czy pracy NIK grozi paraliż? Niektórzy członkowie kolegium Najwyższej Izby Kontroli nie chcą zajmować się tym, co może zaszkodzić rządzącej partii. Marian Banaś stracił pewność, że większość będzie chciała realizować jego plan kontroli. Barbara Sobska.

Marian Banaś prosi o pomoc, by chronić niezależność NIK. Mówi o tym w Senacie, a Sejm nie zgadza się na informację od niego w sprawie głośnej kontroli NIK w Funduszu Sprawiedliwości. Posłowie nie zajmują się też immunitetem samego Mariana Banasia - sprawa utknęła w jednej z komisji. Jan Piotrowski.

"Odurzeni kierowcy nadal będą zabijać" - Najwyższa Izba Kontroli ostro o walce z kierowcami po alkoholu i narkotykach. NIK alarmuje: rośnie liczba wypadków spowodowanych przez pijanych kierujących i po substancjach odurzających. W najnowszym raporcie Izba pisze o "porażającej skali" tragedii na drogach, o nieskuteczności władzy i braku szkoleń policjantów. Łukasz Wieczorek.

Prokuratura Krajowa oświadczyła, że "informacje dotyczące rzekomo bezprawnego gromadzenia przez prokuratorów dowodów w śledztwie, w którym Prokuratura Regionalna w Białymstoku chce mu przedstawić zarzuty, są nieprawdziwe".