mieszkanie

mieszkanie

Koniec z mikrokawalerkami

Koniec z budowaniem bloków okno w okno, koniec z placami zabaw, na których jest jedna huśtawka. Resort rozwoju i technologii wprowadza zmiany przepisów, które mają walczyć z patodeweloperką. Łukasz Wieczorek.

"Świeże PESEL-e" zagłosowały. Mówią, że przy urnach "włożyli nogę w uchylone drzwi"

Maria od 16. roku życia chodzi na protesty. Grzesiek już w liceum poszedł do polityki, bo jako osoba homoseksualna chce żyć w bezpiecznym kraju. Jakub spędził kilka lat w Młodzieżowej Radzie Miasta Gdańska i tam uczył się, czym jest demokracja. Przeżył wstrząs po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Poszli do urn, bo są zmęczeni mową nienawiści, szkołą na modłę ministra Przemysława Czarnka. Zapytaliśmy najmłodszych wyborców, czego mają dosyć i jakiej Polski chcą. 

Boom na kredyty 2 proc. i możliwe obniżki stóp procentowych

Chętnych na kredyty 2 proc. nie brakuje - rządowy pomysł na własny kąt nakręca też ceny mieszkań do wyższych poziomów. Już od dawna i tak idą na rekord. Nowe mieszkania w ciągu roku podrożały nawet kilkanaście procent. Co ważne, Rada Polityki Pieniężnej rozpoczęła posiedzenie i być może będzie pierwsza od trzech lat obniżka stóp procentowych. Maciej Zalewski.

Rosną domy jak łany zbóż. Polska dla 140 milionów mieszkańców?

Mamy wreszcie nową ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Gdyby którykolwiek polski rząd uchwalił taki dokument 10-15 lat temu, być może żylibyśmy dziś w piękniejszym, zdrowszym i tańszym w obsłudze kraju. Teraz możemy tylko opatrywać rany, bo do pełnego zdrowia długo nie wrócimy.