Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

W czasie, gdy Mateusz Morawiecki zapowiadał w czwartek przyjęcie pierwszego pacjenta w szpitalu na Stadionie Narodowym, reporter tvn24.pl spędził kilka godzin dwie kondygnacje wyżej. Tam dopiero trwa przygotowanie kolejnych miejsc dla zakażonych koronawirusem. Jak wygląda ta praca? W oczy rzuca się przede wszystkim chaos, improwizacja i wyścig z czasem. - Błędy zdarzają się wszędzie. Ważny jest efekt końcowy - komentuje nasze obserwacje Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.

W piątek o godzinie 13 rozpoczęła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego. Szef rządu przedstawił plan nowych działań antykryzysowych dla firm. Na portalu tvn24.pl relacjonujemy wystąpienie premiera na żywo.

"Proste odruchy serca urastają dziś do rangi ratujących życie i mogą stanowić granicę między życiem i śmiercią. Pamiętajmy o tym i pomagajmy naszym seniorom" - zaapelował.

Z ulicy słychać postulaty, a z kancelarii premiera dopiero po dwunastu dniach zaproszenie do rozmów - być może dlatego, że teraz nie spotyka się to z entuzjazmem po stronie protestujących, a także kibicujących im polityków. Podobnie jak prezydencki projekt zmian prawa aborcyjnego, którym w tym tygodniu ma się zająć Sejm. Materiał Barbary Sobskiej.