Rząd Mateusza Morawieckiego bez wotum zaufania

Źródło:
tvn24.pl, PAP
Głosowanie nad wotum zaufania dla rządu Morawieckiego
Głosowanie nad wotum zaufania dla rządu Morawieckiego TVN24
wideo 2/21
Głosowanie nad wotum zaufania dla rządu Morawieckiego TVN24

Sejm nie udzielił rządowi Mateusza Morawieckiego wotum zaufania. Wcześniej Morawiecki wygłosił exposé. Przez ponad godzinę mówił o wizji Polski, która "musi wygrać" i podsumował działania jego ekipy. Następnie odbyła się debata, w której wystąpili przedstawiciele wszystkich klubów i koła. Później posłowie zadawali premierowi liczne pytania. Głos zabrało ponad stu parlamentarzystów, ale byli to przedstawiciele PiS i Konfederacji.

W poniedziałek po południu Sejm w głosowaniu nie udzielił wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego. Za wotum zagłosowało 190 posłów, przeciwnych było 266, nikt nie wstrzymał się od głosu. W głosowaniu nie wzięło udziału troje posłów klubu PiS: Agnieszka Ścigaj, Zbigniew Ziobro i Szymon Szynkowski vel Sęk.

CZYTAJ: Zbigniew Ziobro nieobecny w czasie expose Mateusza Morawieckiego

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia poinformował, że w związku z tym, że Sejm nie udzielił wotum zaufania rządowi Morawieckiego, inicjatywa wskazania premiera i Rady Ministrów przechodzi w ręce Sejmu. 

Większość, 248 posłów, ma koalicja Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy, a jej kandydatem na premiera jest Donald Tusk.

Podczas poniedziałkowych obrad Sejmu posłowie przejdą do wyboru premiera w drugim kroku konstytucyjnym. Wówczas odbędzie się dyskusja, a następnie głosowanie nad wyborem premiera.

Zobacz też: Relacja z sejmowego poniedziałku w tvn24.pl

Sejm obraduje od rana

Poniedziałkowe obrady Sejmu rozpoczęły się o godzinie 10. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia rozpoczął obrady od powitania obecnych na sali prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego wraz z Radą Ministrów oraz byłego prezydenta Lecha Wałęsy, który został przywitany przez część posłów gromkimi oklaskami.

Lech Wałęsa na obradach Sejmu
Lech Wałęsa na obradach SejmuTVN24

- Wznawiam posiedzenie w tym dniu, w którym na sali, w której zwykle dzieje się polityka, dziać również będzie się historia - powiedział Hołownia.

Hołownia: na sali, w której zwykle dzieje się polityka, dziać również będzie się historia"
Hołownia: na sali, w której zwykle dzieje się polityka, dziać również będzie się historia" TVN24

Marek Suski zajął mównicę i zgłosił wniosek formalny

Hołownia oddał następnie głos Mateuszowi Morawieckiemu, by wygłosił swoje exposé. Ten nie zdążył jednak wejść na mównicę, bo pojawił się tam Marek Suski z PiS z wnioskiem formalnym. Polityk domagał się wydłużenia czasu poniedziałkowej debaty. Argumentował, że "debata nad programem działania Rady Ministrów to jest najważniejsza debata w parlamencie". Kiedy Suski mówił, Morawiecki stał przy ławach sejmowych z teczką i czekał na swoją kolej. Odpowiedział mu prowadzący obrady marszałek Szymon Hołownia. - Na konwencie tę sprawę Sejm rozstrzygnął już w głosowaniu. Pana wniosek jest tożsamy z tym, co rozstrzygnęliśmy przed chwilą - stwierdził.

Morawiecki miał zacząć wygłaszać expose, Suski zajął mównicę
Morawiecki miał zacząć wygłaszać expose, Suski zajął mównicęTVN24

Exposé Morawieckiego

Exposé premiera Morawieckiego rozpoczęło się kilkanaście minut po godzinie 10 i trwało nieco ponad godzinę.

Kamery sejmowe zarejestrowały, że jedna z posłanek, Henryka Krzywonos, słuchała przemówienia, stojąc odwrócona plecami do mównicy sejmowej.

Morawiecki mówił o wizji Polski, która "musi wygrać" i podsumował sukcesy jego ekipy.

Mówił, że Prawo i Sprawiedliwość odniosło w tych wyborach "drugi w historii III RP wynik" i to "właśnie dlatego prezydent Andrzej Duda, zgodnie z obyczajem parlamentarnym, powierzył misję tworzenia rządu" właśnie Morawieckiemu. - Urząd można sprawować dłuższą lub krótszą chwilę, ale służba Polsce to zobowiązanie na zawsze - mówił w Sejmie. Przedstawił w swoim wystąpieniu "siedem wyzwań dla Polski".

Morawiecki o tarczy antyrakietowej w Redzikowie: za kilka dni osiągnie zdolność operacyjną 
Morawiecki o tarczy antyrakietowej w Redzikowie: za kilka dni osiągnie zdolność operacyjną TVN24

- Musimy zakończyć wojnę polsko-polską. Wzywam do tego nas wszystkich, także siebie, skończmy z tą wojną, wybierzmy dialog, szukajmy tego, co nas łączy - apelował.

Morawiecki: ograniczyliśmy dług publiczny do PKB o około 3 punkty procentowe
Morawiecki: ograniczyliśmy dług publiczny do PKB o około 3 punkty procentoweTVN24
Morawiecki: lżej pracować, lepiej żyć
Morawiecki: lżej pracować, lepiej żyć

Morawiecki mówił między innymi, że zaproponuje "dyskusję nad pakietem demokratycznym dla polskiego Sejmu". - Nie na teraz, na przyszłą kadencję, od przyszłej kadencji - sprecyzował. Jego propozycje wzbudziły wyraźne rozbawienie u posłów obecnej większości sejmowej. Kamery zarejestrowały śmiech liderów Koalicji Obywatelskiej.

Morawiecki chce "dnia opozycji". Śmiech w ławach większości sejmowej
Morawiecki chce "dnia opozycji". Śmiech w ławach większości sejmowejTVN24

W trakcie exposé premiera Mateusza Morawieckiego do miejsca, gdzie siedzi marszałek Sejmu Szymon Hołownia, podszedł - po krótkiej wymianie zdań z Jarosławem Kaczyńskim - Ryszard Terlecki. Jak podała reporterka "Faktów" TVN, przekazał on "wiadomość od Jarosława Kaczyńskiego".

"Wiadomość od Jarosława Kaczyńskiego". Ryszard Terlecki przy fotelu marszałka Sejmu, w trakcie exposé

Ryszard Terlecki podszedł do Szymona Hołowni w trakcie exposé Morawieckiego
Ryszard Terlecki podszedł do Szymona Hołowni w trakcie exposé MorawieckiegoTVN24

Wystąpienia w imieniu klubów i koła

Po wystąpieniu premiera zarządzono krótką przerwę w obradach Sejmu. Następnie rozpoczęła się debata, którą rozpoczął z mównicy prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W swoim wystąpieniu odniósł się między innymi do kwestii polityki zbrojeniowej polskiego państwa. Exposé podsumował "najcelniej jako apel do całej klasy politycznej, by próbowała - pomijając spory, o których wszyscy wiemy - znaleźć drogę do bezpiecznej i dobrze rozwijającej się Polski w nowych okolicznościach, nowych realiach dzisiejszego świata".

Kaczyński: Wystąpienie Morawieckiego można by określić jako apel do całej klasy politycznej
Kaczyński: Wystąpienie Morawieckiego można by określić jako apel do całej klasy politycznejTVN24
Kaczyński: klub PiS poprze inwestyturę pana premiera
Kaczyński: klub PiS poprze inwestyturę pana premieraTVN24

Nowacka: milczcie, bo o śmierci mówię!

Potem na mównicy pojawili się kolejni parlamentarzyści.

W imieniu klubu KO głos zabrała Barbara Nowacka. Przypomniała między innymi o śmierci Pawła Adamowicza i syna Magdaleny Filiks, nawiązując do postawy mediów rządowych w ostatnich latach. Posłanka przypomniała też czasy pandemii COVID-19 i wizytę Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu w trakcie trwania obostrzeń covidowych.

Barbara Nowacka w Sejmie: milczcie, bo o śmierci mówię!

Kiedy mówiła o katastrofie smoleńskiej, w której zginęła jej matka, na sali sejmowej słychać było głośne komentarze. - Milczcie, bo o śmierci mówię! - rzuciła w stronę sejmowych ław posłanka KO.

Nowacka: Milczcie, bo o śmierci mówię!TVN24

Następnie głos poza kolejką chciał zabrać Antoni Macierewicz. Wszedł na mównicę sejmową, twierdząc że chce sprostować słowa Nowackiej. Marszałek Szymon Hołownia głosu mu jednak nie udzielił.

"Proszę o ciszę, rozmawiam z panem posłem Macierewiczem". Zamieszanie na mównicy sejmowej

Antoni Macierewicz na mównicy sejmowej
Antoni Macierewicz na mównicy sejmowejTVN24

Kobosko do Morawieckiego: dziś pana czas się kończy

Następnie parlamentarzyści zgłosili się do zadawania pytań. Zgłosiło się 107 posłów. 

W imieniu klubu Polska 2050 - Trzecia Droga głos zabrał poseł Michał Kobosko.

- Żegnanie się z Polską udało się panu przedłużyć o dwa tygodnie. Dziś pana czas się kończy. Należy się panu podsumowanie i ocena, choć w tej sprawie mam przeczucie, że nie będzie to ostatnia ocena i również inne instytucje, nie tylko Sejm, takiej oceny dokonają - zwrócił się do Morawieckiego.

Kobosko: Żegnanie się z Polską udało się panu przedłużyć o dwa tygodnie. Dziś pana czas się kończy
Kobosko: Żegnanie się z Polską udało się panu przedłużyć o dwa tygodnie. Dziś pana czas się kończyTVN24

Później głos zabrał inny przedstawiciel klubu Ryszard Petru.

- Przez osiem lat zapomnieliście o zwykłych ludziach. Szczególnie o najbiedniejszych, bo to ich najbardziej dotknęła inflacja. Po ośmiu latach zostawiacie Polskę z wzrostem gospodarczym na poziomie zero - zwrócił się do rządzących.

Petru: przez osiem lat zapomnieliście o zwykłych ludziach
Petru: przez osiem lat zapomnieliście o zwykłych ludziachTVN24

Paszyk: panie premierze, nie ma pan za grosz wiarygodności

W imieniu klubu PSL - Trzecia Droga głos zabrał jego szef Krzysztof Paszyk.

- Panie premierze, nie ma pan za grosz wiarygodności. Polacy nie czuli się bezpieczni i nie mieli poczucia, że państwo o nich dba - zwrócił się do premiera.

Paszyk: W polityce zagranicznej mówiliście, że wstajecie z kolan. Jak to się zaczęło? Od przegranej 1:27
Paszyk: W polityce zagranicznej mówiliście, że wstajecie z kolan. Jak to się zaczęło? Od przegranej 1:27TVN24

Gawkowski: na pierwszym miejscu stawialiście zawsze dobro swojej partii

W imieniu klubu Lewicy głos zabrał Krzysztof Gawkowski, który odniósł się do słów premiera.

- Powiedział pan dzisiaj, że dobro Polski stawialiście zawsze na pierwszym miejscu. Ale wasze działania przez osiem lat pokazały, że na pierwszym miejscu stawialiście zawsze dobro swojej partii, dobro PiS - ocenił.

Zdaniem szefa Lewicy "osiem lat rządów PiS to próba likwidacji niezależnych mediów, największa od 30 lat, skumulowana inflacja sięgająca ponad 30 procent, zniszczone relacje z Unią Europejską i z sąsiadami". - Osiem lat rządów PiS to tysiąc dni bez pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy, to upolitycznione służby specjalne, to podsłuchy i policja, która często zamiast stawać po stronie obywatela, stawała naprzeciwko obywatela na polecenie władzy i funkcjonariuszy PiS - ocenił.

Gawkowski: Wy tak szanowaliście polskie kobiety, że je upodliliście wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego
Gawkowski: Wy tak szanowaliście polskie kobiety, że je upodliliście wyrokiem Trybunału KonstytucyjnegoTVN24

Mentzen: Nowy Ład to najgorsza reforma podatkowa w historii III RP

W imieniu klubu Konfederacji głos zabrał Sławomir Mentzen.

- Gdy przejęliście władzę w roku 2015, zakończyła się transformacja polskiej gospodarki z systemu socjalistycznego w kierunku gospodarki wolnorynkowej. Nie udało się osiągnąć zakładanego celu, zaczęliśmy znowu iść w kierunku socjalizmu oraz etatyzmu - powiedział Mentzen.

W jego ocenie "Prawo i Sprawiedliwość przez ten czas realizowało gospodarczy program Razem, było na lewo od SLD". Jego zdaniem "potwierdzał to nawet sam premier, mówiąc, że 'robotnicza myśl, socjalistyczna jest głęboko obecna w filozofii Prawa i Sprawiedliwości'". - Potwierdzał pan to czynem, wprowadzając mnóstwo postulatów wcześniej zapowiadanych przez Razem - ocenił.

- Przez te osiem lat zwalczaliście klasę średnią (...), zwalczaliście przedsiębiorców, specjalistów, ludzi zaradnych - mówił. - W państwie rządzonym przez was zarabianie pieniędzy jest źle widziane, czasami się nawet staje przestępstwem - dodał. - Jednocześnie mieliście ulgi podatkowe, zachęty, dopłaty dla wielkich międzynarodowych korporacji. Bardzo ceniliście zarządzane przez waszych kolegów spółki Skarbu Państwa, które niemiłosiernie doiliście na utrzymanie aparatu partyjnego - mówił.

Poseł Konfederacji ocenił, że "program Nowy Ład to najgorsza reforma podatkowa w historii III RP". - Kiedy weszła w życie, to nikt w całej Polsce nie wiedział, jakie ma płacić podatki - przypomniał. - A kiedy już wszyscy zorientowali się, jak mają płacić, okazało się, że mają płacić więcej niż w poprzednim roku - dodał.

Mentzen: "Nowy Ład" był najgorszą reformą podatkową w historii
Mentzen: "Nowy ład" był najgorszą reformą podatkową w historiiTVN24

Sachajko: rząd Morawieckiego był trudny we współpracy, ale obietnice zasługują na poparcie

W imieniu koła Kukiz'15 głos zabrał poseł Jarosław Sachajko. Zapowiedział, że koło zagłosuje za wyrażaniem rządowi Morawieckiego wotum zaufania.

Stwierdził, że rząd premiera Morawieckiego "był trudny we współpracy". - Ale rzeczy, które zrobiliśmy w ubiegłej kadencji, jak i to, co już zrobiliśmy, oraz obietnice, które zostały zawarte w programie wyborczym Zjednoczonej Prawicy, dotyczące zmian ustrojowych, (...), zasługują na poparcie tego rządu – zadeklarował Sachajko.

Liczne pytania do szefa rządu. Zgłoszonych było ponad stu posłów

Sejmowa debata nad exposé premiera Mateusza Morawieckiego zakończyła się przed godziną 13.

Później posłowie przeszli do zadawania pytań szefowi rządu. Do zadania pytań zapisało się ponad stu posłów - byli to jednak tylko przedstawiciele PiS i Konfederacji.

Po godzinie 15 na mównicy ponownie pojawił się premier Morawiecki, odpowiadając na liczne pytania posłów.

Autorka/Autor:momo, mjz,js

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Minister obrony Niemiec Boris Pistorius stwierdził w niedzielę, że Rosja prowadzi "wojnę informacyjną" mającą na celu wywołać podziały w jego kraju. Chodzi o opublikowanie przez Moskwę podsłuchanej rozmowy oficerów Luftwaffe, niemieckich sił powietrznych, dotyczącej użycia niemieckich rakiet w Ukrainie. Rzeczniczka resortu obrony przekazała, że zgodnie z wynikami dotychczasowych dochodzeń "nie są znane żadne inne przypadki podsłuchów". - Sprawa jest wyjaśniana bardzo dokładnie - zapewniał w sobotę kanclerz Niemiec Olaf Scholz.

Rosjanie opublikowali rozmowę oficerów Luftwaffe. Minister obrony: to wojna informacyjna

Rosjanie opublikowali rozmowę oficerów Luftwaffe. Minister obrony: to wojna informacyjna

Aktualizacja:
Źródło:
PAP. Reuters

"Drogi Elonie Musku, przyczyną założenia NATO, jego istnienia i dalszego trwania są Rosja i inni wrogowie wolnego świata" - napisał w niedzielę w mediach społecznościowych prezydent Łotwy Edgars Rinkeviczs, odpowiadając na wpis miliardera dotyczący sensu dalszego istnienia NATO.

"Drogi Elonie Musku". Prezydent Łotwy odpowiada miliarderowi w sprawie NATO

"Drogi Elonie Musku". Prezydent Łotwy odpowiada miliarderowi w sprawie NATO

Źródło:
PAP

Kamery monitoringu zamontowane na Żurawiej nagrały dwie kobiety, które przechodziły ulicą w momencie, gdy doszło do ataku na 25-letnią Białorusinkę. Kobiety wyjaśniały na komendzie, że nie miały świadomości, iż są świadkami przestępstwa. Jak ocenia w rozmowie z tvnwarszawa.pl policjantka z wieloletnim doświadczeniem, nie można usprawiedliwiać braku reakcji, ale z drugiej strony nie powinno się postawy świadków jednoznacznie osądzać. Zwraca uwagę na zjawisko "rozproszonej odpowiedzialności".

Myślały, że są świadkami seksu, poszły dalej. Zgwałcona Liza nie żyje

Myślały, że są świadkami seksu, poszły dalej. Zgwałcona Liza nie żyje

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Jarosław Kaczyński chce nadal być szefem Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej mówił, że prezesura do 2025 roku wystarczy. Teraz okazuje się, że nie wystarczy, bo partia - jak mówi Kaczyński - potrzebuje szybkiego przejścia do ofensywy. Premier Donald Tusk decyzję Kaczyńskiego skwitował krótko: "dobra wiadomość". Stanisław Tyszka, poseł Konfederacji, też uważa, że to dobra rzecz dla jego ugrupowania.

Jarosław Kaczyński jednak nie wybiera się na emeryturę. Cieszą się i politycy PO, i Konfederacji

Jarosław Kaczyński jednak nie wybiera się na emeryturę. Cieszą się i politycy PO, i Konfederacji

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Dziesiątki ludzi weszły na kładkę pieszo-rowerową, pomimo że ta jest wciąż jest w budowie i nie można po niej spacerować. "Nielegalne i lekkomyślne" - komentuje zachowanie pieszych czytelnik, który na Kontakt 24 wysłał nagranie z tej sytuacji.

Piesi na budowanej kładce. "Nielegalne i lekkomyślne"

Piesi na budowanej kładce. "Nielegalne i lekkomyślne"

Źródło:
Kontakt 24, tvnwarszawa.pl

Zima zawitała do Kalifornii - i to bezpośrednio pod drzwi. Pracownicy ośrodka narciarskiego w górach Sierra Nevada przekonali się o tym na własnej skórze, gdy rano otworzyli drzwi i zobaczyli warstwę śniegu sięgającą niemal górnej framugi. W ciągu doby spadło tam niemal 90 centymetrów śniegu.

Taki widok zastali po otwarciu drzwi

Taki widok zastali po otwarciu drzwi

Źródło:
CNN, Sugar Bowl Resort

Dziewięć osób zostało rannych w wyniku wypadku polskiego busa na autostradzie w Niemczech niedaleko Drezna, do którego doszło w niedzielny poranek - poinformowały lokalne media. Bus wjechał w tył jadącej przed nim ciężarówki, a następnie wpadł w barierkę.

Wypadek polskiego busa w Niemczech. Są ranni

Wypadek polskiego busa w Niemczech. Są ranni

Źródło:
tag24, PAP

Prawo i Sprawiedliwość to jest partia prywatna prezesa Kaczyńskiego. To prezes Jarosław Kaczyński ją stworzył i on jest kimś więcej dla tego całego obozu niż tylko i wyłącznie prezesem partii - powiedział w "Kawie na ławę" sekretarz stanu w kancelarii prezydenta Wojciech Kolarski. Joanna Scheuring-Wielgus z Lewicy oceniła, że Kaczyński "jest takim politykiem, który nie ucieka jako kapitan z tonącego statku". - On nie wie, czy ten statek zatonie, ale jeżeli ma zatonąć, to niech zatonie razem z nim - stwierdziła, komentując jego deklaracje o chęci dalszego przewodzenia partii.

"On nie wie, czy ten statek zatonie, ale jeżeli ma zatonąć, to niech zatonie razem z nim"

"On nie wie, czy ten statek zatonie, ale jeżeli ma zatonąć, to niech zatonie razem z nim"

Źródło:
TVN24

Mężczyzna w przebraniu niedźwiedzia, który zażądał od aktorki Hanny Turnau opłaty za nagrany przez nią filmik na Krupówkach w Zakopanem, został ukarany mandatem. Komendant zakopiańskiej straży miejskiej przyznaje, że "miś" jest karany regularnie, dotąd jednak nie zalegalizował swojej działalności.

"Miś" kazał płacić za nagranie na Krupówkach. Komendant: jest regularnie karany

"Miś" kazał płacić za nagranie na Krupówkach. Komendant: jest regularnie karany

Źródło:
tvn24pl

Kilkaset osób czekało w niedzielę w kolejce, by złożyć kwiaty na grobie lidera antykremlowskiej opozycji Aleksieja Nawalnego na Cmentarzu Borisowskim w Moskwie. Stos bukietów sięga metra. Pogrzeb rosyjskiego opozycjonisty i jednego z najgłośniejszych krytyków Władimira Putina odbył się w piątek.

Czekają w kolejce, by oddać hołd Nawalnemu. Na grobie opozycjonisty metrowa góra kwiatów

Czekają w kolejce, by oddać hołd Nawalnemu. Na grobie opozycjonisty metrowa góra kwiatów

Źródło:
PAP

W marcu czasami będzie chłodniej niż w lutym. Jakiej temperatury możemy się spodziewać w najbliższych dniach? Czy ciepło powróci? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni.

Pogoda na 16 dni: na północy rodzi się mroźny wyż

Pogoda na 16 dni: na północy rodzi się mroźny wyż

Źródło:
tvnmeteo.pl

Po okresie spokojnej i łagodnej aury czeka nas chwilowy powrót gwałtownych zjawisk. System niżów zalegających nad Europą sprowadzi do naszego kraju opady deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Miejscami spodziewane są nawet burze. Kolejne dni zapowiadają się dużo chłodniej niż ostatnio.

Pogoda na 5 dni. Idzie ochłodzenie. Powrócą zimowe opady

Pogoda na 5 dni. Idzie ochłodzenie. Powrócą zimowe opady

Źródło:
tvnmeteo.pl

- Spojrzałem w prawo i zobaczyłem, jak ludzie odbijają się od tego forda. Tragiczne przeżycie. Strasznie dużo krwi, ludzie krzyczeli. Najbardziej utkwił mi w głowie krzyk dwójki dzieci. Nie mogłem się otrząsnąć przez pierwsze kilka godzin - opisuje jeden ze świadków wypadku na placu Rodła w Szczecinie (woj. zachodniopomorskie). Igor i Mikołaj opowiedzieli o tym, co widzieli oraz emocjach, jakie towarzyszyły im w momencie, gdy auto wjechało w grupę pieszych.

"Najbardziej utkwił mi w głowie krzyk dwójki dzieci. Nie mogłem się otrząsnąć". Świadkowie o wypadku w Szczecinie

"Najbardziej utkwił mi w głowie krzyk dwójki dzieci. Nie mogłem się otrząsnąć". Świadkowie o wypadku w Szczecinie

Źródło:
tvn24.pl, TVN24

Trwa dogaszanie czterech hal produkcyjnych fabryki w Kaninie koło Lęborka, w województwie pomorskim. Na obszarze około 4,5 tysiąca metrów kwadratowych od wczesnego rana pracowało w sumie ponad stu strażaków, działania mogą potrwać jeszcze do wieczora. Wójt gminy podkreśla, że pracownicy firmy i ich rodziny zostali bez środków do życia.

Pożar hal produkcyjnych. Wójt: pracownicy bez środków do życia

Pożar hal produkcyjnych. Wójt: pracownicy bez środków do życia

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Sprawca wypadku, w którym zginęła była posłanka Prawa i Sprawiedliwości Lucyna Wiśniewska, został skazany na trzy lata więzienia. Do Sądu Okręgowego w Radomiu wpłynęły apelacje obrońcy skazanego oraz bliskich ofiary.

Była posłanka zginęła w wypadku. Sprawa wraca do sądu

Była posłanka zginęła w wypadku. Sprawa wraca do sądu

Źródło:
PAP

W sobotę o północy zakończyły się tymczasowe kontrole na granicy ze Słowacją. Taką decyzję podjął wcześniej minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński. Resort przekazał, że była ona spowodowana "ustabilizowaniem się sytuacji migracyjnej na tak zwanym szlaku bałkańskim i ustąpieniem zagrożenia nielegalną migracją na polsko-słowackim odcinku granicy państwowej".

Zmiany na granicy z sąsiadem. Od dzisiaj

Zmiany na granicy z sąsiadem. Od dzisiaj

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Przez całą noc z soboty na niedzielę w Inguszetii na północnym Kaukazie trwały gwałtowne starcia rosyjskich sił bezpieczeństwa z lokalnymi bojownikami. W związku z walkami władze wprowadziły w regionie stan wyjątkowy - donosi agencja Reutera, powołując się na lokalne media. W niedzielę rano rosyjska agencja informacyjna TASS podała, że bojownicy zostali zastrzeleni przez rosyjskie służby.

Gwałtowne starcia rosyjskich sił bezpieczeństwa z bojownikami na Kaukazie zakończone

Gwałtowne starcia rosyjskich sił bezpieczeństwa z bojownikami na Kaukazie zakończone

Źródło:
Reuters

Niemiecka policja poinformowała w niedzielę, że poszukiwania dwóch osób podejrzewanych o udział w niemieckiej grupie terrorystycznej Frakcji Czerwonej Armii (RAF) zakończyły się niepowodzeniem. W ostatni poniedziałek aresztowano już jedną z członkiń tej organizacji - Danieli Klette, która ukrywała się w Berlinie przez ostatnie kilkadziesiąt lat.

Poszukiwania terrorystów RAF w Berlinie zakończone niepowodzeniem

Poszukiwania terrorystów RAF w Berlinie zakończone niepowodzeniem

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, PAP
Chiński Big Tech i "miliard smartfonów". Kim jest nowy doradca rządu od sztucznej inteligencji?

Chiński Big Tech i "miliard smartfonów". Kim jest nowy doradca rządu od sztucznej inteligencji?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Opóźnia się remont domków fińskich na Polu Mokotowskim. Urzędnicy informują, że byli zmuszeni do zmiany koncepcji odbudowy, która pierwotnie zakładała wykorzystanie oryginalnych fragmentów. Po rozbiórce okazało się, że wszystkie elementy budynków są w bardzo złym stanie technicznym i nie nadają się do ponownego użycia. 

Z domku Ryszarda Kapuścińskiego została tylko smutna ściana. Miasto zmienia plany

Z domku Ryszarda Kapuścińskiego została tylko smutna ściana. Miasto zmienia plany

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Internet jest pełen mitów dotyczących klimatu. Niektórzy powielają je, nie mając zupełnie świadomości. Inni zaś, także politycy, świadomie kłamią. W "Rozmowach o końcu świata" w TVN24 GO i w TVN24 co miesiąc będziemy obalać te największe manipulacje. W pierwszym odcinku tego minicyklu sprawdzamy, jak ludzkość wpływa na obecną zmianę klimatu.

Ludzkość nie ma żadnego wpływu na zmianę klimatu? Obalamy mity

Ludzkość nie ma żadnego wpływu na zmianę klimatu? Obalamy mity

Źródło:
TVN24 GO, "Rozmowy o końcu świata"

Stacja TVN24 w lutym była najchętniej oglądanym kanałem w kraju, osiągając 6,96 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. Konkurencję pozostawiły w tyle także "Fakty" TVN oraz portal tvn24.pl. TVN24 była również najbardziej opiniotwórczym medium w styczniu według rankingu Instytutu Monitorowania Mediów.

Doskonałe wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy widzom i czytelnikom!

Doskonałe wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy widzom i czytelnikom!

Źródło:
tvn24.pl

Oscary 2024. Doroczna ceremonia wręczenia Nagród Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej coraz bliżej. Po raz czwarty w swojej karierze i drugi rok z rzędu galę poprowadzi Jimmy Kimmel. Kto znalazł się w gronie nominowanych? Kto ma największe szanse na wygraną? Kiedy i gdzie odbędzie się 96. gala wręczenia Oscarów? Prezentujemy wszystko, co warto wiedzieć przed hollywoodzkim świętem kina.

Oscary 2024. Wszystko, co warto wiedzieć o 96. gali wręczenia Nagród Akademii

Oscary 2024. Wszystko, co warto wiedzieć o 96. gali wręczenia Nagród Akademii

Źródło:
tvn24.pl

Wystartowała wiosenna ramówka TVN. Stacja przygotowała niespodzianki. - Zawsze staramy się podążać za naszym widzem, a on dziś potrzebuje emocji, inspiracji i przede wszystkim autentyzmu - mówi dyrektorka programowa TVN Lidia Kazen. Wszystkie programy i seriale można oglądać na antenie TVN i w Playerze.

Wiosna w TVN. "Emocje, inspiracje i autentyzm"

Wiosna w TVN. "Emocje, inspiracje i autentyzm"

Źródło:
TVN

Niewątpliwy pożytek ze zmiany władzy w naszym kraju widzę w tym, że przez kilka ostatnich lat z góry wiedziałem, co kto powie, co kto napisze, która gazeta albo która telewizja kogo pochwali, a komu przywali.

Nareszcie

Nareszcie

Źródło:
tvn24.pl

Średnio 877 tysięcy widzów przyciągnął do TVN pierwszy odcinek "The Traitors. Zdrajcy". Program zadebiutował w środę o godzinie 21.35. Branżowy portal Press pisze o "dobrym starcie". Holenderski format, który spodobał się widzom na całym świecie, jest zainspirowany grą "Mafia". Wygrać można nawet pół miliona złotych.

"Dobry start" programu "The Traitors. Zdrajcy" w TVN

"Dobry start" programu "The Traitors. Zdrajcy" w TVN

Źródło:
tvn24.pl