VITAlia Mikołajewskiej

VITAlia Mikołajewskiej

Była modelką, pięknością wielbioną przez Andy'ego Warhola i Salvadora Dalego. Dziś patrząc na swoje modowe zdjęcia mówi: to nie ja, to wytwór fotografa i stylisty. Walczy o prawa kobiet, wykłada antropologię, jest filozofką. Z Benedettą Barzini w swoim vlogu "VITAlia" rozmawia Maria Mikołajewska.

Chociaż we Włoszech wciąż pojawiają się nowe przypadki zakażeń koronawirusem, liczby te są dalekie od tych w marcu czy kwietniu. Włoskie ministerstwo zdrowia przewiduje, że wzrost zachorowań na COVID-19 może nastąpić jesienią. Innego zdania jest m.in. ordynator intensywnej terapii Szpitala San Raffaele w Mediolanie, Alberto Zangrillo, który przekonuje, że koronawirus stracił na swojej mocy.

Włochy powoli wracają do "nowej normalności", ale wraz z nią w kraju dochodzi do istotnych przemian politycznych. W związku z epidemią COVID-19 wielu obywateli straciło pracę, a przedsiębiorcy ledwo wiążą koniec z końcem. Maria Mikołajewska, reporterka magazynu "Polska i Świat" w TVN24 w swoim wideoblogu zwraca uwagę, że na scenie politycznej poparcie zyskują prawicowe partie, które podsycając niepokoje społeczne, dążą do wcześniejszych wyborów.

Polski rząd planuje powrót dzieci do szkół jeszcze w maju. Dziennikarka magazynu "Polska i Świat" Maria Mikołajewska w swoim vlogu pokazuje, że rząd we Włoszech zdecydował się na inne podejście i już teraz przygotowuje cały system edukacji do życia w nowej rzeczywistości. - Szkoła będzie ewoluowała w stronę nauki zdalnej – mówi Luciana Matarese z "Huffington Post Italia".

Nasz praca stała się dla nas niszcząca. Nazywają nas bohaterami, ale jesteśmy tylko ludźmi. Wiele osób nie daje już rad – mówi Mirko Lagatto, pielęgniarz z jednego ze szpitali w Piemoncie. Pracę medyków we Włoszech, jednego z najbardziej dotkniętych koronawirusem państw świata, pokazała w swoim wideoblogu reporterka TVN24 Maria Mikołajewska.