"Zrób się dla Jezusa" zabronione

Aktualizacja:

Z niektórych sklepów w Singapurze zniknęła seria amerykańskich kosmetyków nazwanych "Zrób się dla Jezusa" - pisze brytyjski dziennik "The Independent". Uznano, że kosmetyki te obrażają uczucia religijne katolików.

Katolicy w Singapurze poczuli się urażeni takim niecodziennym pomysłem marketingowym. Uznali, że Chrystusa nie można wykorzystywać w celu zwiększenia sprzedaży swoich produktów. - Producenci serii wykazali brak szacunku, a pomysł na promocję linii jest pełen seksualnych podtekstów oraz trywializujący chrześcijaństwo - grzmią oburzeni.

Jak najbliżej Chrystusa Jak najbliżej Chrystusa

W skład linii kosmetyków, wycofanych z singapurskiego rynku znajduje się między innymi balsam do ust, z opisem "Najlepszy na niedzielę! Gwarantowane, że zauważy cię Król Królów", oraz krem do rąk i ciała "Jak najbliżej Chrystusa". Z innych kontrowersyjnych gadżetów firmy Blue Q na rynku pojawiła się torba ze sztucznego tworzywa na zakupy oraz saszetka na monety z wizerunkiem Jezusa oraz jarmarcznymi różami w stylistyce lat 20. zeszłego wieku.

Producenci serii wykazali brak szacunku, a pomysł na promocję linii jest pełen seksualnych podtekstów oraz trywializujący chrześcijaństwo Producenci serii wykazali brak szacunku, a pomysł na promocję linii jest pełen seksualnych podtekstów oraz trywializujący chrześcijaństwo

Dodatkowa reklama

Firma Blue Q, nie przejęła się bardzo koniecznością wycofania swoich produktów. Potraktowała to jako darmową reklamę. Na jej stronie internetowej można teraz znaleźć linię "Zrób się dla Jezusa" - ( Looking good for Jesus), ze zdjęciem papieża Benedykta XVI trzymającego firmową torbę.

Wśród innych linii kosmetyków tej firmy znajduje się "Brudaska", "Obmyj się z grzechów" oraz nalepki i odświeżacze powietrza o nazwie "Koci zadek".

Najlepszy na niedzielę! Gwarantowane, że zauważy cię Król Królów Najlepszy na niedzielę! Gwarantowane, że zauważy cię Król Królów

W Singapurze około 14-15 proc. ludności deklaruje swoją przynależność do kościoła katolickiego.

mgo

Źródło: PAP, tvn24.pl