Gabby Petito została uduszona. Zdaniem koronera zmarła od trzech do czterech tygodni przed odnalezieniem ciała

Źródło:
Reuters

Amerykańska blogerka Gabby Petito została uduszona - podał we wtorek koroner hrabstwa Teton w stanie Wyoming. Ciało dziewczyny znaleziono we wrześniu na terenie kempingu w Parku Narodowym Grand Teton. Zdaniem koronera, Petito zmarła od trzech do czterech tygodni przed odnalezieniem zwłok. Trwają poszukiwania jej partnera Briana Laundrie, który razem z nią podróżował po Stanach Zjednoczonych. We wrześniu wrócił sam do domu na Florydzie, odmówił rozmowy z policją, a po kilkunastu dniach przepadł bez śladu.

Koroner hrabstwa Teton w stanie Wyoming Brent Blue, który już wcześniej uznał śmierć Gabby Petito za zabójstwo, przekazał we wtorek, że powodem śmierci amerykańskiej blogerki było uduszenie. Koroner twierdzi, że została uduszona od trzech do czterech tygodni przed odnalezieniem ciała.

Zwłoki dziewczyny znaleziono 19 września na terenie kempingu po wschodniej stronie Parku Narodowego Grand Teton.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Google Maps

Zaginięcie Gabby Petito i odnalezienie ciała blogerki

Gabby Petito zaginęła podczas podróży po kraju ze swym partnerem Brianem Laundrie. Wyruszyli furgonetką z Florydy na zachód, by odwiedzić parki narodowe w tej części USA. Petito regularnie publikowała w mediach społecznościowych zdjęcia z wyprawy, po raz ostatni 25 sierpnia. Pod koniec sierpnia po raz ostatni też kontaktowała się ze swoją rodziną.

1 września Laundrie sam wrócił furgonetką swej przyjaciółki do domu na Florydzie. Mężczyzna, który wynajął adwokata i nie chciał rozmawiać z policją, po kilkunastu dniach przepadł bez śladu, a rodzina zgłosiła jego zaginięcie. Policja na Florydzie wszczęła poszukiwania Laundrie.

>>> Ojciec Briana Laundriego ma dołączyć do poszukiwań syna. Policja: nie prosiliśmy o pomoc <<<

Rodzina Gabby powiadomiła policję o jej zaginięciu 11 września. Władze rozpoczęły wtedy zakrojone na szeroką skalę poszukiwania, które koncentrowały się w Parku Narodowym Grand Teton, skąd młoda kobieta po raz ostatni miała kontaktować się ze swoimi najbliższymi.

Sprawa śmierci 22-letniej blogerki i wyjaśnienie roli, jaką odegrał w tej tragedii jej partner, jest śledzona i szeroko relacjonowana przez amerykańskie media.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ostatnie dni przed śmiercią Gabby Petito. Co wiadomo? >>>

Autorka/Autor:akr/tr

Źródło: Reuters