"Wyeliminowany kolejny nowy T-90M". Ukraińcy pokazują nagranie 

Autor:
ft/kg
Źródło:
PAP, Reuters

Ukraińskie siły zbrojne opublikowały nagranie, na którym zarejestrowano moment ataku na rosyjski czołg w obwodzie charkowskim, gdzie Ukraińcy prowadzą obecnie kontrofensywę. Według strony ukraińskiej, trafiona została najbardziej zaawansowana wersja rosyjskiego czołgu T-90M.

Nagranie, wykonane najprawdopodobniej z drona, opublikowano w mediach społecznościowych ukraińskich sił zbrojnych 10 maja. Widać na nim kilka rosyjskich maszyn na polnej drodze w obwodzie charkowskim. W pewnym momencie ostatni widoczny na nagraniu czołg zostaje trafiony przez pocisk i eksploduje, wyrzucając w powietrze słup ognia i kłęby czarnego dymu.

Atak Rosji na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl >>>

Ukraiński resort obrony twierdzi, że zniszczona maszyna to T-90M, najbardziej zaawansowana wersja rosyjskiego czołgu. Jak dodano we wpisie na Twitterze, ataku w okolicach miejscowości Staryj Sałtiw dokonali żołnierze charkowskich wojsk obrony terytorialnej przy pomocy szwedzkiego ręcznego granatnika przeciwpancernego Carl Gustaf.

Ukraińska kontrofensywa w obwodzie charkowskim

W obwodzie charkowskim Ukraińcy prowadzą kontrofensywę. We wtorek Kijów poinformował, że z rąk Rosjan odbito tam cztery miejscowości. Według ukraińskiego sztabu w związku z poniesionymi dużymi stratami część rosyjskich pododdziałów wycofano na terytorium Rosji w okolice Biełgorodu.

Mer Charkowa Ihor Terechow przekazał we wtorek, że po raz pierwszy od 24 lutego, początku rosyjskiej inwazji, miasto już od dwóch dni żyje bez zagrożenia ciągłymi ostrzałami wroga. - Charków odradza się dosłownie na naszych oczach, przedsiębiorcy wznawiają działalność. Proszę wszystkich charkowian, którzy chcą powrócić do miasta, a także przedstawicieli biznesu: poczekajcie jeszcze dosłownie kilka dni - powiedział Terechow.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft/kg

Źródło: PAP, Reuters

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości