SBU pokazała, jak niszczy cele wroga przy pomocy dronów

Autor:
momo/tr
Źródło:
Ukrinform, tvn24.pl
SBU pokazała, jak niszczy cele wroga przy pomocy dronów
SBU pokazała, jak niszczy cele wroga przy pomocy dronówFacebook/SBU
wideo 2/2
Facebook/SBUSBU pokazało, jak niszczy cele wroga przy pomocy dronów

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) udostępniła w poniedziałek w mediach społecznościowych nagranie, które ma pokazywać, jak ukraińskie siły specjalne niszczą za pomocą dronów rosyjskie cele. Wideo zostało zarejestrowane przez kamery umieszczone na maszynach - donosi Ukrinform. 

"Oto dwa przykłady użycia dronów uzbrojonych w ładunki kumulacyjne" - czytamy we wpisie Służby Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowanym w poniedziałek wieczorem na Facebooku.

W tvn24.pl relacjonujemy wydarzenia z i wokół Ukrainy >>>

Jak podaje SBU, na pierwszym filmie widać jadący drogą rosyjski transporter opancerzony. Ukraiński dron kamikadze zostaje naprowadzony na cel i wlatuje w pojazd, doprowadzając do eksplozji. "Ten sam los spotkał rosyjski BMP" - poinformowano we wpisie. BMP to bojowy wóz piechoty. "Kontynuujemy pracę aż do zwycięstwa!" - napisano w poście.

Nie ujawniono, gdzie i kiedy przeprowadzono ataki.

Ukrinform przypomina, że w nocy 18 marca siły specjalne Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, tzw. "Białe Wilki", zniszczyły dziesięć rosyjskich czołgów w rejonie Doniecka, o czym SBU również informowała w mediach społecznościowych. Do wpisu dołączono nagranie z ostrzałów.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo/tr

Źródło: Ukrinform, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/SBU

Pozostałe wiadomości