Gen. Milley o kontrofensywie Kijowa: Ukraińcy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa

Źródło:
PAP

Ukraina ma niewiele ponad miesiąc na kontrofensywę, zanim nadchodzący chłód utrudni działania bojowe - ocenił przewodniczący amerykańskiego Kolegium Połączonych Szefów Sztabów, generał Mark Milley. Przyznał, że ukraińska kontrofensywa postępuje wolniej, niż się spodziewano, ale Ukraińcy stale postępują do przodu.

Generał Mark Milley, najwyższy rangą amerykański dowódca, udzielił wywiadu BBC. Powiedział, że chłody utrudnią siłom ukraińskim manewrowanie, ale "wciąż jest sporo czasu, zapewne około 30 do 45 dni pogody umożliwiającej walkę, więc Ukraińcy jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa".

Przyznał, że ukraińska kontrofensywa postępuje wolniej, niż się spodziewano. Podkreślił jednak, że nadal trwają ciężkie walki, a Ukraińcy stale postępują do przodu. - Mówiłem na samym początku tej wojny, że to będzie długa, powolna i obfitująca w ofiary śmiertelne walka, i tak też jest - oznajmił Milley.

"Działania bojowe będą się toczyły tak czy inaczej"

W tym samym programie BBC naczelny dowódca brytyjskich sił zbrojnych admirał Tony Radakin oświadczył, że "Ukraina wygrywa, a Rosja przegrywa". - Celem Rosji było podporządkowanie sobie Ukrainy i przejęcie nad nią kontroli. To się nie stało i nigdy się nie stanie, dlatego Ukraina wygrywa - powiedział.

Szef wywiadu wojskowego (HUR) Ukrainy, generał Kyryło Budanow zapewnił z kolei w sobotę, że kontrofensywa sił ukraińskich będzie kontynuowana także po nadejściu chłodów. - Działania bojowe będą się toczyły tak czy inaczej - zapewnił.

UKRAINA WALCZY. CZYTAJ RELACJĘ W TVN24.PL

Autorka/Autor:ads//mm

Źródło: PAP