Kraje bałtyckie zamknęły przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów

Autor:
aa/dap
Źródło:
PAP, TVN24
Piotr Mueller o zamknięciu przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów
Piotr Mueller o zamknięciu przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotówTVN24
wideo 2/21
TVN24Piotr Mueller o zamknięciu przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów

Litwa, Łotwa i Estonia zamknęły przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów. Są możliwe wyjątki od tych restrykcji.

O północy z soboty na niedzielę Litwa zamknęła przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów – tak zdecydował litewski rząd w sobotę wieczorem. Takie same decyzje podjęły również Łotwa i Estonia. Litewski minister łączności Marius Skuodis zaznaczył, że przewidziane są wyjątki od tych restrykcji i wyjaśnił, że "dotyczą one awaryjnych lądowań, lotów humanitarnych". Wcześniej Litwa, Łotwa i Estonia poinformowały, że zamykają swoją przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów.

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę 

Wielka Brytania, Polska i Bułgaria

Rosyjskie linie lotnicze nie mogą od soboty korzystać z polskiej przestrzeni powietrznej. W piątek wieczorem opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów, które uderza w przewoźników lotniczych z Federacji Rosyjskiej.

ZOBACZ TREŚĆ ROZPORZĄDZENIA

Wcześniej, w czwartek w ramach ogłoszonego przez premiera Borisa Johnsona pakietu sankcji na Rosję za jej inwazję na Ukrainę, w trybie natychmiastowym zakazano korzystania z brytyjskiej przestrzeni powietrznej oraz lotnisk wszystkim rosyjskim liniom lotniczym, w tym narodowemu przewoźnikowi Aerofłotowi. W piątek brytyjski minister transportu Grant Shapps poinformował, że ten zakaz dotyczy też prywatnych odrzutowców rosyjskich oligarchów.

Swoją przestrzeń powietrzną zamknęli dla Rosjan również Bułgarzy. Od północy 26 lutego samoloty rosyjskich przewoźników nie mogą też startować, lądować, ani przelatywać przez ich przestrzeń powietrzną.

TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:aa/dap

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości