Ośmiu policjantów, 50 kul. Służby ujawniają szczegóły akcji w Londynie

[object Object]
21 osób jest w stanie krytycznymtvn24
wideo 2/14

Szef wydziału brytyjskiej policji antyterrorystycznej Mark Rowley wystosował oświadczenie na temat sobotniego zamachu na London Bridge i Borough Market. - Poczyniliśmy znaczący postęp w identyfikacji tożsamości trzech zamachowców. Nie ma innych podejrzanych - powiedział Rowley.

ZAMACH W LONDYNIE - CZYTAJ RELACJĘ MINUTA PO MINUCIE

ZAMACH W LONDYNIE - CO WIEMY?

Szef brytyjskiego wydziału policji antyterrorystycznej Mark Rowley wystosował oświadczenie na temat sobotniego zamachu na London Bridge i Borough Market. - Śledztwo postępuje w szybkim tempie, funkcjonariusze z Counter Terrorism Command pracują bezustannie z brytyjskimi służbami wywiadowczymi, aby ustalić to, co się stało - powiedział Rowley.

Rowley potwierdził akcje policji we wschodnim Londynie. - Pracujemy nad tym, aby dowiedzieć się więcej na temat (zamachowców). Myślę, że już wiecie, że we wschodnim Londynie miały miejsce przeszukania i aresztowano 12 osób - powiedział. - Ustaliliśmy, że biały van renault użyty podczas zamachu był niedawno wynajęty przez jednego z zamachowców - ujawnił policjant.

Zgodnie z oświadczeniem Rowleya, furgonetka wjechała na London Bridge o godzinie 21.58, po czym zjechała na chodnik i uderzyła w pieszych. Uzbrojeni w noże napastnicy opuścili vana i zaatakowali przechodniów w pobliżu Borough Market.

- Mogę potwierdzić, że ośmiu funkcjonariuszy użyło broni - ujawnił Rowley. - Ośmiu policjantów oddało około 50 strzałów. Trzech zamachowców zostało zastrzelonych - dodał.

Rowley powiedział, że sytuacja, w której znaleźli się funkcjonariusze była krytyczna i użycie broni było w tym przypadku sprawą życia i śmierci. Napastnicy zaatakowali i zabili ludzi, dodatkowo mieli na sobie, jak się wydawało, pasy szahidów.

Wśród ofiar obcokrajowcy

- Niektóre ofiary mogą być obcokrajowcami - ujawnił Rowley. - 36 osoby pozostają w szpitalu, z powodu odniesionych obrażeń, 21 osób jest w stanie krytycznym - powiedział.

- Kordony policji w okolicach London Bridge i Borough Market pozostaną tam i przestrzegamy, aby unikać tych obszarów na czas dochodzenia - zaapelował.

- W stolicy można się spodziewać obecności dodatkowych, uzbrojonych i nieuzbrojonych policjantów - zapowiedział Rowley.

Atak w Londynie

Autor: arw/sk / Źródło: Metropolitan Police

Raporty:
Pozostałe wiadomości