TVN24 | Świat

Książę Filip trafił do szpitala

TVN24 | Świat

Autor:
tas/kg
Źródło:
PAP, BBC, Reuters

99-letni brytyjski książę Filip został zapobiegawczo przyjęty do szpitala – poinformował Pałac Buckingham. BBC podaje, że małżonek królowej Elżbiety II "źle się czuł przez kilka dni, ale nie było to związane z COVID-19".

"Przyjęcie księcia (do szpitala) jest działaniem zapobiegawczym, zgodnie z radą lekarza Jego Królewskiej Wysokości, po tym, jak źle się poczuł. Oczekuje się, że książę pozostanie w szpitalu przez kilka dni w celu obserwacji i odpoczynku" – przekazał w środowym komunikacie Pałac Buckingham.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Książę Edynburga został zabrany do szpitala im. króla Edwarda VII w Londynie – przekazała BBC, powołując się na fragment oświadczenia. Dodała, że książę Filip źle się czuł przez kilka dni, ale nie było to związane z COVID-19.

Wezwano lekarza i zabrano go do szpitala, ale nie było to nagłe przyjęcie – mówił rozmówca brytyjskiego nadawcy. Agencja Reutera podała, że książę samodzielnie wszedł do placówki.

Królowa Elżbieta pozostaje na zamku w Windsorze – poinformowała BBC.

Na początku stycznia Pałac Buckingham poinformował, że 94-letnia Elżbieta II i jej małżonek książę Filip zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19. Obydwoje z racji wieku byli w grupie priorytetowej.

Agencja Reutera przypomniała, że książę Filip, odkąd w 2017 roku zrezygnował z pełnienia funkcji publicznych, jest rzadko widywany publicznie. Ostatnio był przyjęty do szpitala pod koniec 2019 roku. "W ciągu ostatniej dekady książę Edynburga kilkakrotnie przebywał w szpitalu, włączając leczenie infekcji w 2017 roku i operację wymiany stawu biodrowego (rok później)" – podała Agencja Reutera.

Brytyjska rodzina królewskaPAP/Adam Ziemienowicz, Maria Samczuk

Autor:tas/kg

Źródło: PAP, BBC, Reuters

Tagi:
Raporty: