"Koronawirus nas nie pokona". Wyjątkowe przesłanie Elżbiety II na Wielkanoc

Źródło:
PAP
Królowa Elżbieta II: niech żyjący płomień świątecznej nadziei prowadzi nas podczas stawiania czoła rzeczywistościTwitter: The Royal Family
wideo 2/4
Królowa Elżbieta II: niech żyjący płomień świątecznej nadziei prowadzi nas podczas stawiania czoła rzeczywistościTwitter: The Royal Family

W tym roku Wielkanoc będzie inna dla wielu z nas, ale trzymając się z dala od siebie, zapewniamy innym bezpieczeństwo. Wielkanoc nie została jednak odwołana, w istocie potrzebujemy jej tak samo jak zawsze - oświadczyła Elżbieta II w wyjątkowym, pierwszym tego rodzaju przesłaniu. - Koronawirus nas nie pokona - dodała brytyjska królowa.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Królowa Elżbieta II co roku wygłasza przemówienie do narodu z okazji Bożego Narodzenia, ale nigdy wcześniej nie wydała przesłania wielkanocnego. Na dodatek zrobiła to w niespełna tydzień po dopiero piątym przemówieniu w swoim 68-letnim panowaniu, w którym zapewniła, że mimo obecnych trudności kraj przetrwa pandemię. Podkreślała również znaczenie pozostania w domach i dziękowała pracownikom służby zdrowia oraz wszystkim wykonującym niezbędne obecnie zajęcia.

W opublikowanym w sobotę wieczorem przesłaniu na Wielkanoc królowa zwróciła uwagę, że symbolika światła i zapalania świec jest obecna w wielu religiach i przemawia do wszystkich ludzi, niezależnie od wyznania.

Przypomniała, że normalnie w Wielką Sobotę wieczorem chrześcijanie wspólnie zapalaliby świece i przekazywali sobie światło, co symbolizuje, jak dobra nowina o zmartwychwstaniu Chrystusa była przekazywana przez kolejne pokolenia.

Elżbieta II: wiemy, że koronawirus nas nie pokona

- W tym roku Wielkanoc będzie inna dla wielu z nas, ale trzymając się z dala od siebie, zapewniamy innym bezpieczeństwo. Wielkanoc nie została jednak odwołana, w istocie potrzebujemy jej tak samo jak zawsze. Odkrycie zmartwychwstałego Chrystusa w pierwszym dniu Wielkanocy dało jego naśladowcom nową nadzieję i nowy cel i wszyscy możemy wziąć z tego przykład - podkreśliła Elżbieta II.

- Wiemy, że koronawirus nas nie pokona. Śmierć potrafi być mroczna - szczególnie dla tych, którzy cierpią, pogrążeni w żałobie - ale światło i życie są potężniejsze. Niech żywy płomień wielkanocnej nadziei będzie stałym przewodnikiem w obliczu przyszłości. Życzę wszystkim wyznawcom wszystkich religii i wyznań błogosławionej Wielkanocy - powiedziała.

CZYTAJ RAPORT TVN24.PL: KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE >>>

Autorka/Autor:kz

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: