Brytyjska królowa dostała zalecenia od lekarzy

Źródło:
Reuters

Elżbiecie II zalecono odpoczynek przez dwa tygodnie - poinformował Pałac Buckingham. Dodano, że monarchini żałuje, iż nie będzie mogła wziąć udziału w obchodach Święta Pamięci. W ubiegłym tygodniu 95-letnia królowa spędziła noc w prywatnej klinice. Pałac nie przekazał, co jej dolegało, ale poinformował, że nie miało to związku z COVID-19.

Lekarze brytyjskiej królowej polecili jej, aby odpoczywała przez co najmniej dwa następne tygodnie, unikając oficjalnych wizyt i podejmując w tym czasie jedynie lekkie obowiązki biurowe - poinformował w piątek Pałac Buckingham.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Dodano, że 95-letnia monarchini nie weźmie udziału w festiwalu zaplanowanym na 13 listopada, w dzień Święta Pamięci, ale ma "stanowczy zamiar" uczestniczenia 14 listopada w narodowym nabożeństwie ku pamięci weteranów.

Dalszy odpoczynek królowej był "rozsądnym środkiem ostrożności" - podało źródło Agencji Reutera.

Królowa w szpitalu

W ubiegłym tygodniu Elżbieta II trafiła do szpitala, gdzie spędziła noc. Już nazajutrz wróciła do Windsoru. Pałac Buckingham nie ujawnił, co dolegało królowej, ale przekazał, że nie miało to związku z COVID-19. Informował, że monarchini jest w "dobrym nastroju". Brytyjskie media zwracały uwagę, że był to jej pierwszy pobyt w szpitalu od lat. Lekarze zalecili, by odpoczęła kilka dni.

W tym tygodniu Pałac poinformował również, że królowa nie weźmie udziału w przyszłotygodniowym szczycie COP26 w Glasgow.

Nie było to jedyne wydarzenia zaplanowane w kalendarzu monarchini, które zostało odwołane. W minioną środę Pałac Buckingham informował, że Elżbieta "niechętnie" przyjęła zalecenie lekarzy, by odpocząć i zrezygnować z zaplanowanej na ten dzień wizyty w Irlandii Północnej.

Autorka/Autor:akr

Źródło: Reuters