16-latka zamordowana w parku. Co wiadomo o możliwych motywach podejrzanych

Źródło:
Reuters

Brytyjska policja bada, czy morderstwo 16-letniej szesnastoletniej Brianny Ghey w północno-zachodniej Anglii w weekend było przestępstwem z nienawiści. W hołdzie dla nastolatki we wtorek w Liverpoolu zostało zorganizowane czuwanie.

16-letnia Brianna Ghey została znaleziona z wieloma ranami kłutymi na ścieżce w Linear Park w Culcheth w sobotę krótko po godzinie 15. Dziewczyna zmarła na miejscu zdarzenia. Policja poinformowała, że przeprowadzono sekcję zwłok w celu ustalenia przyczyny śmierci. W mediach społecznościowych opublikowano zdjęcie Brianny. Poszukiwano kobiety i mężczyzny w wieku około 20 lat, którzy byli widziani w parku.

W niedzielę wieczorem policja z Warrington poinformowała o aresztowaniu 15-letniego chłopaka i 15-letniej dziewczyny pod zarzutem zabójstwa Brianny. "Obecnie przebywają w areszcie, pomagając policji w dochodzeniu" - przekazano w komunikacie na Twitterze.

Policja początkowo oświadczyła, że nie ma dowodów sugerujących, że okoliczności śmierci transpłciowej Ghey były motywowane nienawiścią, ale po przedłużeniu czasu na przesłuchanie podejrzanych dodano, że badane są wszystkie możliwe motywy morderstwa.

- Wszystkie linie śledztwa są badane, w tym, czy było to przestępstwo z nienawiści - oświadczyła policja. Zaapelowano też o unikanie "spekulacji internetowych" i bycie ostrożnym "w dzieleniu się błędnymi informacjami związanymi z tą sprawą".

W hołdzie dla Ghey we wtorek w Liverpoolu zostało zorganizowane czuwanie. Jej rodzina powiedziała, że nastolatka była "silna, nieustraszona i jedyna w swoim rodzaju".

Autorka/Autor:pp/kg

Źródło: Reuters