Papież przyjmie wiceprezydenta USA i prezydenta Iraku

TVN24 | Świat

Autor:
asty/adso
Źródło:
PAP

Papież Franciszek przyjmie w piątek na audiencji wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a, a w sobotę prezydenta Iraku Barhama Saliha. Oba spotkania, do których dojdzie w okresie napięć na Bliskim Wschodzie, zapowiedział oficjalnie Watykan.

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence przybędzie do Watykanu na spotkanie z papieżem Franciszkiem po swej wizycie w Jerozolimie, gdzie weźmie udział w 5. Światowym Forum Holokaustu w Instytucie Jad Waszem w ramach obchodów 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau i Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Pytania o pielgrzymkę do Iraku

W sobotę Franciszek przyjmie zaś prezydenta Iraku, a w trakcie tej audiencji, jak się oczekuje, będzie z nim rozmawiał o napięciach na Bliskim Wschodzie, do jakich doszło po zabiciu 3 stycznia przez siły USA w Bagdadzie wpływowego irańskiego generała Kasema Sulejmaniego.

Być może audiencja ta przyniesie odpowiedź na pytanie, czy dojdzie do podróży papieża do Iraku. Nieoficjalnie media przed kilkoma miesiącami podawały, że taka wizyta planowana jest na ten rok. Mówiono o tym jednak zanim pogorszyła się tam sytuacja z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Źródło: PAP

asty/adso