Papież Franciszek apeluje o zakończenie wojny w Ukrainie. "W imię Boga proszę: zatrzymajcie tę masakrę"

Źródło:
PAP

Papież Franciszek po raz kolejny zaapelował o zakończenie wojny w Ukrainie. - W imię Boga proszę: zatrzymajcie tę masakrę - mówił duchowny w niedzielę. Na Placu Świętego Piotra na modlitwie Anioł Pański pojawiło się wiele osób z flagami ukraińskimi.

Podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w Watykanie papież Franciszek powiedział, że w tym tygodniu miasto, które nosi imię Maryi - Mariupol, "stało się męczeńskim miastem przejmującej wojny, która niszczy Ukrainę". - W obliczu barbarzyństwa zabijania dzieci, niewinnych, bezbronnych cywilów nie ma racji strategicznych - oświadczył papież.

RELACJA NA ŻYWO: Atak Rosji na Ukrainę. 18. doba >>>

Papież: Bóg jest jedynie Bogiem pokoju, nie Bogiem wojny

Papież apelował o zatrzymanie zbrojnej agresji zanim "zamieni ona miasta w cmentarze". - Z bólem w sercu dołączam mój głos do głosu zwykłych ludzi, którzy błagają o zakończenie wojny. Niech w imię Boga zostanie usłyszane wołanie cierpiących i niech ustaną bombardowania i ataki. Niech naprawdę i w sposób zdecydowany dąży się do negocjacji, a korytarze humanitarne niech będą skuteczne i bezpieczne - wzywał Franciszek.

Następnie dodał: "W imię Boga proszę: zatrzymajcie tę masakrę". Po tych słowach na Placu Świętego Piotra rozległy się brawa.

- Pragnę jeszcze raz zachęcić do przyjmowania tak wielu uchodźców, w których obecny jest Chrystus oraz podziękować za wielką sieć solidarności, jaka powstała. Proszę wszystkie wspólnoty diecezjalne i zakonne o zintensyfikowanie modlitwy o pokój - mówił papież. - Bóg jest jedynie Bogiem pokoju, nie Bogiem wojny, a ci, którzy popierają przemoc, profanują Jego imię - dodał. Wezwał obecnych: "Módlmy się teraz w milczeniu za tych, którzy cierpią i o to, aby Bóg nawrócił serca na zdecydowaną wolę pokoju".

Wiele osób przyszło na plac Świętego Piotra z flagami ukraińskim.

ATAK ROSJI NA UKRAINĘ - OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Autorka/Autor:mart

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: