Waszyngton: czołgi dla separatystów pochodzą z Rosji. "Są na to przekonywające dowody"

Aktualizacja:
Kolumna czołgów na ulicach miasta Torez
Kolumna czołgów na ulicach miasta Torez
youtube/Life-Maria Channel
youtube/Life-Maria ChannelDepartament Stanu oskarża Rosjan o zbrojenie separatystów

USA oskarżyły Rosję o dostarczanie broni separatystom na wschodzie Ukrainy. - Sądzimy, że w ostatnich dniach separatyści otrzymali z Rosji wiele ciężkiej broni i sprzętu wojskowego, w tym czołgi i wyrzutnie rakiet - oświadczyła w piątek rzeczniczka Departamentu Stanu Marie Harf.

- Są na to przekonywające dowody - dodała Harf.

Rzeczniczka Departamentu Stanu dodała, że informacje o ruchach czołgów i innej broni na Ukrainę zostały przekazane sojusznikom z NATO.

Sprzęt ze wschodu

Informacje o co najmniej trzech czołgach, które wjechały na Ukrainę z Rosji, przekazały najpierw sieci społecznościowe, a następnie potwierdził minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow. Maszyny bez znaków rozpoznawczych wjechały do opanowanego przez prorosyjskich separatystów miasta Sniżne na wschód od Doniecka na wschodzie kraju w nocy ze środy na czwartek. Rzeczniczka Departamentu Stanu powiedziała, że nie są prawdziwe doniesienia, z których wynika, iż chodzi w tym przypadku o ukraińskie czołgi przejęte przez separatystów. - Czołgi te przetransportowano z Rosji i ktoś też wyszkolił separatystów, by mogli je wykorzystywać - podkreśliła Marie Harf.

[object Object]
Jacek Czaputowicz o szczycie czwórki normandzkiej w Paryżutvn24
wideo 2/23

Autor: dln\mtom / Źródło: PAP, Reuters, The New York Times

Źródło zdjęcia głównego: Youtube

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości