Matka oskarżona o pozostawienie dzieci w samochodzie. Stanął w ogniu, podczas gdy ona miała okradać sklep

Autor:
jdw//am
Źródło:
cityofoviedo.net, seminolesheriff.org, CNN
Policja: zostawiła dzieci w samochodzie i miała okradać centrum handlowe. W tym czasie auto zajęło się ogniem
Policja: zostawiła dzieci w samochodzie i miała okradać centrum handlowe. W tym czasie auto zajęło się ogniem
Oviedo Police Department
Oviedo Police DepartmentPolicja: zostawiła dzieci w samochodzie i miała okradać centrum handlowe. W tym czasie auto zajęło się ogniem

24-letnia Alicia Moore została aresztowana i postawiona w stan oskarżenia po tym, jak zostawiła dwoje swoich dzieci w samochodzie na parkingu centrum handlowego Dillard's Oviedo Mall, podczas gdy sama w tym czasie miała okradać sklep. Jej auto stanęło w płomieniach, w wyniku czego jedno z jej dzieci odniosło oparzenia pierwszego stopnia. 

Raport opublikowany w ostatni czwartek na stronie departamentu policji w Oviedo opisuje, że 26 maja około południa Alica Moore zaparkowała swój samochód na parkingu centrum handlowego Dillard's Oviedo Mall. 24-latka zostawiła w nim dwójkę swoich dzieci (w raporcie utajniono ich wiek) i udała się w stronę galerii handlowej. Tam, jak mają dowodzić nagrania z monitoringu, wraz z niezidentyfikowanym mężczyzną miała kraść towary przez niemal godzinę. Jak wynika z policyjnych dokumentów, gdy wychodząc z centrum handlowego Moore zauważyła, że jej auto płonie, miała upuścić skradzione rzeczy i uciec z miejsca zdarzenia. "Na szczęście mieszkańcy Oviedo, którzy robili zakupy w galerii handlowej, zauważyli pożar i usiłujące wyjść z pojazdu dzieci" - stwierdzono w raporcie, zaznaczając, że to właśnie świadkowie zdarzenia pomogli dzieciom Moore opuścić płonący samochód. 

ZOBACZ TEŻ: Jechała z dwójką dzieci samochodem, będąc pod wpływem alkoholu. Wpadła podczas standardowej kontroli

Policja: zostawiła dzieci w samochodzie na czas kradzieży, auto spłonęło 

Pozostawione przez matkę dzieci zostały przewiezione do pobliskiego szpitala Arnold Palmer Children's Hospital. Jedno z nich doznało w wyniku zdarzenia poparzeń twarzy i uszu pierwszego stopnia. Należące do 24-latki auto jest zniszczone - zaznacza policja. 

Należące do 24-latki auto zostało "kompletnie zniszczone" Oviedo Police Department

Jeszcze tego samego dnia Alicia Moore została ujęta przez funkcjonariuszy z sąsiedniego Orlando na podstawie wcześniejszych nakazów aresztowania niezwiązanych z incydentem z 26 maja. Postawiono jej zarzuty zaniedbania dzieci i podpalenia. Choć nie jest znana przyczyna wybuchu ognia, drugi zarzut wiąże się z tym, że zaniedbanie przyczyniło się do powstania obrażeń u dzieci, a "pożar miał miejsce podczas popełniania przez Moore przestępstwa". 24-latka usłyszała także cztery inne zarzuty, związane z drobnymi kradzieżami, pobiciem i napadem, których miała dopuścić się w przeszłości. Obecnie kobieta przebywa w areszcie Orange County Jail, który może opuścić po uiszczeniu kaucji. Moore nie przyznaje się do winy. 

Alicia Moore została aresztowanahttps://www.seminolesheriff.org/

ZOBACZ TEŻ: Rodzice byli na mszy, dziecko zostało w samochodzie. 11-miesięczna dziewczynka zmarła z przegrzania

Autor:jdw//am

Źródło: cityofoviedo.net, seminolesheriff.org, CNN

Źródło zdjęcia głównego: Oviedo Police Department

Pozostałe wiadomości