Nie żyje jeden z półrocznych bliźniaków. Miesiąc temu szczęśliwie odnaleziono ich po porwaniu

Autor:
pb//mm
Źródło:
ABC 7, Independent, CNN
Miasto Columbus w stanie Ohio
Miasto Columbus w stanie OhioGoogle Earth Pro
wideo 2/3
Google Earth ProMiasto Columbus w stanie Ohio

Zmarł Kyair Thomas, jeden z półrocznych bliźniaków, którzy w grudniu zostali porwani sprzed restauracji w Columbus w stanie Ohio. Informację o jego śmierci w niedzielę potwierdziła policja. Śmierć chłopca została uznana za nieszczęśliwy wypadek i prawdopodobnie nie ma związku z porwaniem sprzed miesiąca.

O śmierci półrocznego Kyaira Thomasa 29 stycznia poinformowali funkcjonariusze ze stanu Ohio oraz rodzina bliźniaków. Kyair był jednym z bliźniaków, którzy w grudniu zostali porwani sprzed restauracji w mieście Columbus, a następnie szczęśliwie odnalezieni. Zgodnie z relacją krewnej rodziny, śmierć chłopca była nieszczęśliwym wypadkiem.

Zakrztusił się podczas karmienia

W sobotę późnym wieczorem służby zostały wezwane do domu rodzinnego chłopców w Columbus w celu udzielenia pomocy medycznej. Chłopiec trafił do szpitala w stanie krytycznym, ale pomimo działań podjętych przez lekarzy zmarł. W rozmowie z lokalną stacją ABC 6 krewna dziecka poinformowała, że jego śmierć była nieszczęśliwym wypadkiem, który miał miejsce podczas karmienia chłopca. Dziecko miało zakrztusić się podczas karmienia.

Wilma Booker, krewna matki chłopców Wilhelminy Barnett przekazała, że kobieta jest "wstrząśnięta" zaistniałą sytuacją. - Jest w naprawdę złej kondycji. Mnie nie było na miejscu, gdy to się stało, ale były tam moje dzieci. (Matka) karmiła chłopców i nagle jeden z nich zaczął krztusić się mlekiem. Natychmiast zadzwoniła na 911, jednocześnie próbując go reanimować - relacjonowała. Dodała, że cała rodzina jest zdruzgotana sytuacją i próbuje poradzić sobie ze śmiercią Kyaira. - Chcę żeby ludzie wiedzieli, że Momo (tak nazywa Barnett - red.) jest naprawdę dobrą matką. Kocha swoje dzieci. Nie chcę, żeby ludzie ją oceniali tak, jak ostatnim razem (...) Przeszła przez tak wiele przez to, jak media i ludzie ją traktowali. Nie chcę, żeby to się na niej odbiło i chcę, żeby pozostała tak świetną matką, jaką jest - stwierdziła Booker.

ZOBACZ TEŻ: Zostawiła nowo narodzone dziecko na brzegu rzeki i odjechała. Kobiecie grozi 27 lat więzienia

Porwanie bliźniaków

Do porwania bliźniaków Kyaira i Kasona Thomasów doszło 19 grudnia 2022 roku. Gdy matka chłopców zatrzymała się na chwilę, aby odebrać zamówienie z pizzerii, jej samochód został skradziony wraz ze znajdującymi się w środku dziećmi. Następnego dnia odnalazł się Kyair, którego porzucono w Dayton na parkingu w okolicy lotniska. Kilka dni później w Indianapolis, dzięki prywatnemu śledztwu dwóch kobiet, znaleziono też Kasona. O porwanie oskarżana jest 24-letnia Nalah Jackson, zatrzymana 22 grudnia.

Autor:pb//mm

Źródło: ABC 7, Independent, CNN

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com/rodneyWSYX6

Pozostałe wiadomości