Zostawiła nowo narodzone dziecko na brzegu rzeki i odjechała. Kobiecie grozi 27 lat więzienia

Autor:
wac//az
Źródło:
KMSP-TV, CBS News, ABC News
Matter zostawiła noworodka nad brzegiem rzeki Mississippi w 2003 roku
Matter zostawiła noworodka nad brzegiem rzeki Mississippi w 2003 roku
wideo 2/2
Google EarthMatter zostawiła noworodka nad brzegiem rzeki Mississippi w 2003 roku

Podczas trwającego procesu sądowego Jennifer Matter przyznała się do zabójstwa drugiego stopnia swojego nowo narodzonego dziecka. Z relacji kobiety wynika, że zostawiła chłopca na brzegu rzeki Missisipi, po czym odjechała "bez zamiaru powrotu", mając nadzieję, że ktoś odnajdzie noworodka żywego.

Pięćdziesięcioletnia obecnie mieszkanka stanu Minnesota miała zostawić noworodka na brzegu jeziora Pepin, najszerszego naturalnego odcinka rzeki Missisipi, pod koniec 2003 roku. Ciało chłopca odnaleźli nastolatkowie 7 grudnia 2003 roku. Jak podała stacja KMSP-TV, koroner ustalił, że zgon dziecka był wynikiem zabójstwa, ale dokładna przyczyna śmierci nie została określona.

Grozi jej do 27 lat więzienia

W środę 25 stycznia 2023 Jennifer Matter przyznała się do zabójstwa chłopca. - Zostawiłam (dziecko) na plaży, odeszłam, wsiadłam do samochodu i odjechałam bez zamiaru powrotu - stwierdziła w trakcie procesu. Z dokumentów sądowych, cytowanych przez ABC News, wynika, że kobieta "miała nadzieję, że ktoś, kto mieszka w pobliżu, znajdzie go żywego". Wyrok w sprawie zostanie ogłoszony 28 kwietnia. "Grozi jej do 27 lat więzienia" - przekazała CBS News.

Matter została aresztowana 10 maja 2022 roku w swoim domu w Belvidere Township. Prokuratorzy ustalili, że badania DNA łączą ją nie tylko z chłopcem pozostawionym na brzegu jeziora Pepin, ale również z dziewczynką znalezioną martwą w nurcie rzeki Missisipi w 1999 roku. Matter nie została jednak oskarżona w tej sprawie.

Kobieta zeznała śledczym, że w 1999 roku "była w więzieniu, piła za dużo i robiła wiele głupich rzeczy". Nie wiedziała, że jest w ciąży, dopóki nie zaczęła krwawić. Jak stwierdziła, urodziła w łazience swojego domu i "przestraszyła się", kiedy zobaczyła, że dziecko urodziło się "niebieskie, nie oddychało i nie płakało". Wiedziała, że "powinna szukać pomocy", ale "jej umysł nie był w stanie" - dodała. Ciało noworodka zostawiła nad brzegiem Missisipi, "w środku nocy, najprawdopodobniej dzień później" - ustalili śledczy.

Ciało noworodka unosiło się na wodzie

- Minęło 8222 dni, odkąd odkryliśmy naszego pierwszego noworodka zawiniętego w ręcznik i unoszącego się w wodzie w pobliżu miasta Red Wing - powiedział szeryf hrabstwa Goodhue Marty Kelly po aresztowaniu Matter - Prawie cztery lata później na brzegu jeziora Pepin we Frotenac odkryto kolejnego noworodka - dodał.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:wac//az

Źródło: KMSP-TV, CBS News, ABC News

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości