Jechała sama nocą, na tylnej kanapie zauważyła intruza. "Zaczęła jechać tak chaotycznie, że wypadł"

Źródło:
"New York Post", Yarmouth Police Department
Yarmouth, Massachusetts
Yarmouth, Massachusetts
Google Maps
Yarmouth, MassachusettsGoogle Maps

W amerykańskim stanie Massachusetts mężczyzna miał włamać się do samochodu nieznajomej kobiety i schować na tylnej kanapie, ukrywając się pod płaszczem. Gdy kierująca zauważyła intruza, wystraszona zaczęła jechać tak chaotycznie, że ten wypadł przez niedomknięte drzwi auta - informuje policja. Mężczyzna został odnaleziony i usłyszał już zarzuty.

Do zdarzenia doszło w nocy z 16 na 17 lipca w mieście Yarmouth na półwyspie Cape Cod. Jak wyjaśnia "New York Post", powołując się na oświadczenie lokalnej policji, ok. godz. 1 patrolujący drogę stanową funkcjonariusz zauważył stojący na poboczu samochód. Policjant, myśląc, że pojazd się zepsuł, podszedł bliżej i zauważył "wystraszoną i zdenerwowaną" kobietę próbującą zadzwonić pod numer alarmowy.

Kobieta, której personalia nie zostały upublicznione, wytłumaczyła funkcjonariuszowi, że chwilę wcześniej wyszła z domu znajomych i wsiadła do swojego samochodu. Początkowo nie zauważyła niczego niezwykłego, jednak gdy w pewnym momencie do wnętrza auta wpadło światło, miała zobaczyć, że na tylnej kanapie siedzi mężczyzna, chowający głowę pod płaszczem. "Ekstremalnie wystraszona zaczęła jechać chaotycznie, aż mężczyzna wypadł przez niedomknięte tylne drzwi samochodu na drogę" - przekazano w cytowanym przez gazetę fragmencie policyjnego komunikatu.

36-letni Jailton Dos SantosYarmouth Police Department

ZOBACZ TEŻ: Szokujące znalezisko w piwnicy podejrzanego w sprawie seryjnych morderstw pod Nowym Jorkiem

Yarmouth. Zatrzymany po włamaniu do samochodu

Poinformowano w nim również, że po "krótkim dochodzeniu" funkcjonariusze zlokalizowali i zatrzymali podejrzanego, zidentyfikowanego jako 36-letni Jailton Dos Santos. Mężczyzna usłyszał już zarzut włamania do cudzego pojazdu. Nie przyznał się do winy. Nie wiadomo, jaki miał być motyw jego działania. Kobieta, do której auta miał wtargnąć, w wyniku tego zdarzenia nie odniosła żadnych obrażeń.

"Policja z Yarmouth przypomina wszystkim, by upewniali się, że pozostawiany przez nich samochód jest zamknięty, zwłaszcza w nocy" - podsumowano w komunikacie.

ZOBACZ TEŻ: 3-latek strzelił w głowę rocznej siostrze. Dziewczynka nie żyje

Autorka/Autor:kgo//am

Źródło: "New York Post", Yarmouth Police Department

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock