Ukradli otwarte maserati i ruszyli w szaleńczą jazdę. Nie żyje nastolatek, dwóch walczy o życie

Autor:
wac//mm
Źródło:
Pinellas County Sheriff's Office
Do wypadku doszło w Saint Petersburgu w hrabstwie Pinellas na Florydzie
Do wypadku doszło w Saint Petersburgu w hrabstwie Pinellas na FlorydzieGoogle Earth
wideo 2/3
Pinellas County

Troje nastolatków ukradło z ulicy maserati, którego kierowca pozostawił kluczyki w stacyjce. Uciekając przed policją z dużą prędkością, wypadli z drogi i dachowali - w niedzielę poinformowała policja na Florydzie. Nie żyje 15-latek, dwóch pozostałych nastolatków w ciężkim stanie trafiło do szpitala.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę w mieście St. Petersburg na Florydzie. Trzej nastolatkowie, zidentyfikowani przez policję jako 15-letni Keondrick Lang, 16-letni Malachi Daniels i 15-letni Mario Bonilla, ok. 3.20 nad ranem mieli wejść do zaparkowanego na ulicy srebrnego maserati z 2016 roku. Pojazd nie był zamknięty, a w jego środku pozostawione zostały kluczyki do samochodu.

Nastolatkowie postanowili ukraść samochód i bez włączonych świateł ruszyli w szaleńczą jazdę ulicami miasta. Na kradzież bardzo szybko zareagowała lokalna policja, której helikopter miał zwrócić uwagę na trójkę nieletnich jeszcze zanim ukradli oni sportowy samochód.

Jak napisano w komunikacie biura szeryfa hrabstwa Pinellas, policjanci "próbowali zatrzymać pojazd", jednak samochód zamiast zatrzymać się przyspieszył i zaczął jechać z prędkością ponad 80 mil na godzinę (ok. 130 kilometrów na godzinę). Jak twierdzi policja, funkcjonariusze "nie ścigali pojazdu".

Niedoświadczony kierowca

Siedzący za kierownicą 15-letni Lang w pewnym momencie stracił kontrolę nad maserati, z dużą prędkością zjechał z drogi, uderzył w szyld reklamowy i dachował. Na zdjęciu opublikowanym przez policję widać, że siła uderzenia wygięła całe nadwozie w łuk. Jeden z pasażerów zginął na miejscu, dwaj pozostali w ciężkim stanie zostali przewiezieni do szpitala. Jak poinformowano, jeden z nich odniósł "obrażenia zagrażające życiu".

Szeryf hrabstwa Pinellas, Bob Gualtieri, przekazał na konferencji prasowej, że żaden z nastolatków nie miał prawa jazdy. W Stanach Zjednoczonych osoby powyżej 15. roku życia mogą je posiadać. - Tak się dzieje, gdy jesteś niedoświadczonym kierowcą o 3.30 rano, jedziesz z prędkością 80 mil na godzinę i tracisz kontrolę - ocenił.

ZOBACZ TEŻ: Woda porwała McLarena wartego 14 milionów złotych. Krótko po tym, jak został kupiony

Autor:wac//mm

Źródło: Pinellas County Sheriff's Office

Pozostałe wiadomości