Wjechała autem w uczestników przyjęcia urodzinowego, dwoje dzieci nie żyje. "Przerażające zdarzenie"

Źródło:
PAP

W stanie Michigan w USA dwoje dzieci zginęło potrąconych samochodem przez kobietę podejrzaną o prowadzenie pod wpływem alkoholu. Do zdarzenia doszło w czasie przyjęcia urodzinowego.

8-letnia dziewczynka i jej 5-letni brat zginęli na miejscu w wypadku, gdy 66-letnia kobieta wjechała w uczestników przyjęcia w klubie jachtowym Swan Creek Boat Club w miejscowości Berlin, około 50 kilometrów na południe od Detroit - przekazał szeryf hrabstwa Monroe Troy Goodnough.

- Sytuacja została opisana przez osoby udzielające pierwszej pomocy jako niezwykle chaotyczna, charakteryzująca się wysokim poziomem emocji zarówno wśród osób bezpośrednio zaangażowanych, jak i świadków tego przerażającego zdarzenia - dodał.

Poinformował, że troje dzieci i sześcioro dorosłych zostało zabranych do lokalnych szpitali dwoma helikopterami i ambulansami z obrażeniami zagrażającymi życiu. Innym rannym udzielono pierwszej pomocy na miejscu, a niektórzy zostali przewiezieni do szpitali prywatnymi pojazdami.

Kobieta zatrzymana

Goodnough powiedział, że kobieta, która prowadziła samochód, została aresztowana i jest przetrzymywana w więzieniu hrabstwa Monroe, podejrzana o prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu i spowodowanie śmierci.

- Współpracuje z władzami i w miarę kontynuowania śledztwa prawdopodobnie usłyszy kolejne zarzuty - dodał.

Autorka/Autor:ads/dap

Źródło: PAP