Joe Biden przełożył spotkanie z szefem NATO. Prezydent USA przeszedł leczenie kanałowe zęba

Źródło:
PAP

Joe Biden przeszedł zabieg leczenia kanałowego zęba - potwierdził w poniedziałek Biały Dom. Z tego powodu prezydent Stanów Zjednoczonych był zmuszony zmienić plan swych zajęć, w tym przełożyć spotkanie z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.

Jak poinformował wcześniej lekarz Białego Domu Kevin O'Connor w liście opublikowanym przez Biały Dom, prezydent Joe Biden zgłosił w niedzielę ból zęba przedtrzonowego. Jeszcze tego samego dnia wykonano prześwietlenie i przystąpiono do leczenia kanałowego. Biden miał dobrze znieść wstępny zabieg, ale w poniedziałek - czego się zresztą spodziewano - wciąż odczuwał ból. Kolejną procedurę ma przejść w Białym Domu pod okiem specjalistów ze szpitala wojskowego Walter Reed.

Czy będzie konieczne zastosowanie 25. poprawki?

Służby prasowe Białego Domu zapewniły, że zabieg nie wymagał narkozy, wobec czego zastosowanie 25. poprawki do konstytucji USA, która pozwala na tymczasowe przekazanie władzy wiceprezydentowi, nie musiało być konieczne.

Przepis ten zastosowano na kilka godzin w 2021 roku, kiedy Biden został poddany kolonoskopii.

Zmiana prezydenckich planów

Problemy stomatologiczne Bidena zmusiły Biały Dom do zmiany poniedziałkowych planów prezydenta. Jak poinformowano, przełożono na wtorek spotkanie z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Miało się ono rozpocząć o godzinie 21.15 czasu polskiego (15.15 w Waszyngtonie).

W innym terminie odbędzie się też przyjęcie dla szefów amerykańskich misji dyplomatycznych, na którym Biden miał przemawiać. Było ono planowane na godzinę 18 czasu lokalnego.

Autorka/Autor:akw//rzw

Źródło: PAP