General Motors wycofuje z rynku prawie milion samochodów z powodu usterki poduszki powietrznej

Źródło:
PAP
Faryś: bez dobrej sieci ładowania nie będzie sukcesu samochodów zeroemisyjnych
Faryś: bez dobrej sieci ładowania nie będzie sukcesu samochodów zeroemisyjnychTVN24
wideo 2/2
Faryś: bez dobrej sieci ładowania nie będzie sukcesu samochodów zeroemisyjnychTVN24

General Motors, amerykański producent samochodów, poinformował w piątek, że wycofa z rynku prawie milion pojazdów w Stanach Zjednoczonych, ponieważ napełniacz poduszki powietrznej kierowcy może ulec eksplozji podczas użycia.

Reklamacja obejmuje 994,763 pojazdów marki Buick Enclave, Chevrolet Traverse i GMC Acadia z lat 2014 do 2017 z modułami produkowanymi przez ARC Automotive - podał Reuters.

GM poinformował w złożonym w piątek oświadczeniu, że w marcu dowiedział się o zgłoszeniu, że Chevrolet Traverse z 2017 roku był zaangażowany w kolizję, podczas której doszło do rozerwania napełniacza przedniej poduszki powietrznej kierowcy.

Amerykański urząd chce wycofania milionów napełniaczy poduszek powietrznych

Amerykański urząd ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego (NHTSA) zażądał wycofania 67 milionów napełniaczy poduszek powietrznych, ze względu na to, że wierzy, że istnieją wady w zakresie bezpieczeństwa tego elementu, jednak ich producent ARC Automotive odrzucił żądanie amerykańskiego regulatora - pisze Reuters, powołując się na dokumenty opublikowane w piątek.

Napełniacze poduszek powietrznych produkowanych przez ARC Automotive znajdują się w pojazdach między innymi General Motors, BMW, Hyundai Motor i Kia Motors.

Autorka/Autor:js/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Linda Parton / Shutterstock.com