Pies nadepnął na broń, kula trafiła myśliwego. Mężczyzny nie udało się uratować

Autor:
kgo//am
Źródło:
KWCH-DT, ksn.com
Hrabstwo Sumner w Kansas
Hrabstwo Sumner w KansasGoogle Maps
wideo 2/3
Google MapsHrabstwo Sumner w Kansas

Nie żyje myśliwy z amerykańskiego stanu Kansas, który został postrzelony w plecy ze strzelby leżącej na tylnej kanapie samochodu - informują lokalne media. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że broń wystrzeliła, gdy nadepnął na nią pies ofiary.

Do zdarzenia doszło rankiem 23 stycznia czasu lokalnego na terenie hrabstwa Sumner, w pobliżu miejscowości Oxford i Wellington. Jak wynika z informacji przekazanych lokalnym mediom przez biuro miejscowego szeryfa, śmiertelnie postrzelony myśliwy siedział na przednim fotelu pasażera. Na tylnej kanapie leżał sprzęt łowiecki, w tym strzelba. Wstępne ustalenia śledczych wskazują, że broń wystrzeliła, gdy nadepnął na nią pies ofiary. Kula raniła mężczyznę w plecy. Ratownicy pojawili się na miejscu kilka minut później, jednak pomimo rozpoczętej reanimacji myśliwego nie udało się uratować, podała stacja KWCH 12 NEWS.

Biuro szeryfa nie podało personaliów ofiary ani żadnych innych szczegółowych informacji dotyczących tragedii. Nie wiadomo, czy w momencie wystrzału pojazd, którym podróżował zastrzelony mężczyzna, był w ruchu.

Dostęp do broni w USA

Z danych organizacji Small Arms Survey wynika, że Amerykanie trzymają w domach łącznie 393,3 miliona sztuk broni palnej (dane z 2018 roku). Badanie przeprowadzone dwa lata później przez Instytut Gallupa wskazuje z kolei, że aż 44 proc. dorosłych mieszkańców Stanów Zjednoczonych ma w domu broń palną. W wyniku postrzelenia w USA zginęło w 2022 roku ponad 20 tysięcy osób, ponad 38,3 tys. osób zostało rannych.

ZOBACZ TEŻ: Sześciolatek, który postrzelił nauczycielkę, miał wcześniej grozić, że ją podpali

Autor:kgo//am

Źródło: KWCH-DT, ksn.com

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości