Rosjanie "porzucili dwóch rannych i ciało zabitego"

Jednostki sił powietrznych Południowego Okręgu Wojskowego postawione w stan gotowości bojowej
Jednostki sił powietrznych Południowego Okręgu Wojskowego postawione w stan gotowości bojowej
Ministerstwo Obrony Rosji
Ministerstwo Obrony RosjiKijów twierdzi, że siły rosyjskiego Południowego Okręgu Wojskowego stanowią wsparcie dla separatystów w Donbasie (na nagraniu ćwiczenia formacji powietrznej POW FR z marca 2017 r.)

Ukraińskie siły rządowe odparły atak rosyjskiej grupy dywersyjno-zwiadowczej w pobliżu strategicznie ważnego miasta Switłodarsk w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy – poinformował w poniedziałek sztab armii w Kijowie.

W starciu zginął jeden rosyjski żołnierz, a dwóch zostało rannych – przekazało ukraińskie dowództwo na Facebooku.

Switłodarsk w Donbasie | Google Maps

"Porzucili dwóch rannych i ciało zabitego"

Według komunikatu do walki doszło w poniedziałek i ze strony przeciwnika uczestniczyli w niej żołnierze z 7. brygady zmotoryzowanej 2. korpusu 8. armii Południowego Okręgu Wojskowego Federacji Rosyjskiej. "W wyniku starcia dywersanci porzucili dwóch rannych i ciało zabitego i w pośpiechu opuścili miejsce zdarzenia" – czytamy.

W Switłodarsku znajduje się ważna elektrociepłownia i zbiornik wodny. Miasto leży w pobliżu tzw. łuku switłodarskiego, na południe od którego leży równie ważne dla stron konfliktu miasto Debalcewe.

Konflikt ze wspieranymi przez Rosję separatystami trwa na wschodzie Ukrainy od kwietnia 2014 roku. W starciach zginęło ponad 10 tys. ludzi, z czego ponad 2,5 tys. to ofiary cywilne.

W ubiegłym tygodniu minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow poinformował, że siły zbrojne w opanowanych przez prorosyjskich separatystów rejonach Donbasu liczą 35 tys. ludzi. Są wśród nich miejscowi bojownicy, najemnicy z innych państw i żołnierze regularnej armii rosyjskiej – sprecyzował szef MSW.

Doniecka Republika Ludowa i Ługańska Republika Ludowa na terytorium Ukrainy | tvn24.pl

Autor: adso / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: mil.ru

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości