Wołodymyr Zełenski: sytuacja na froncie ciężka i bolesna, Rosjanie chcą osiągnąć jakikolwiek postęp

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP
Zełenski: sytuacja na froncie ciężka i bolesna, Rosjanie chcą osiągnąć jakikolwiek postęp
Zełenski: sytuacja na froncie ciężka i bolesna, Rosjanie chcą osiągnąć jakikolwiek postępFacebook/zelenskiy.official
wideo 2/2
Facebook/zelenskiy.officialZełenski: sytuacja na froncie ciężka i bolesna, Rosjanie chcą osiągnąć jakikolwiek postęp

Bachmut, Kreminna i inne terytoria w Donbasie wymagają teraz maksymalnej siły i koncentracji - ocenił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Zapowiedział, że ukraińskie władze "tak szybko, jak to możliwe" wdrożą wszystko, co uzgodniono w czasie jego wizyty Waszyngtonie.

- Sytuacja w Donbasie jest ciężka i bolesna. Okupanci wykorzystują wszystkie dostępne im środki, a są to znaczne środki, aby osiągnąć przynajmniej jakiś postęp - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w poniedziałek w codziennym wystąpieniu wideo.

- Bachmut, Kreminna i inne terytoria w Donbasie wymagają teraz maksymalnej siły i koncentracji - powiedział ukraiński przywódca. - Dziękuję wszystkim naszym chłopcom, którzy trwają na swoich pozycjach i wciąż znajdują możliwości, by nie tylko przetrwać, ale by zabijać okupantów - dodał.

Zełenski nawiązał też do niedawnej wizyty w USA mówiąc, że strona ukraińska "zamierza jak najszybciej zrealizować wszystkie ustalenia". - Dziś odbyłem rozszerzone spotkanie dotyczące efektów wizyty w USA i realizacji porozumień. Nie będziemy tracić czasu. Jak najszybciej wdrożymy wszystko, co uzgodniono w Waszyngtonie. Tak szybko, jak to możliwe - powiedział prezydent Ukrainy.

Zełenski o sytuacji w energetyce

- Chcę podziękować wszystkim pracownikom spółek energetycznych, wszystkim ekipom remontowym za to, że w tę sobotę i niedzielę, w Wigilię i Boże Narodzenie, udało się dać ludziom więcej prądu - powiedział. Dodał jednak, że według stanu na poniedziałek wieczór około dziewięciu milionów osób na Ukrainie nie ma elektryczności.

- Dziś odbyłem specjalne spotkanie z urzędnikami na temat sytuacji w energetyce i infrastrukturze. Przygotowujemy się do przyszłego roku i to nie tylko do miesięcy zimowych. Są zagrożenia, na które trzeba reagować. Są kroki, które trzeba podjąć. I państwo na pewno je wykona - powiedział Zełenski.

Wystąpienie opublikowano na profilu ukraińskiego prezydenta na serwisie Telegram.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości