Konflikt Rosja-Ukraina. Źródło w UE: Komisja Europejska kończy pracę nad pakietem sankcji 

Źródło:
PAP

W związku z działaniami Rosji wobec Ukrainy Komisja Europejska ma w tym tygodniu zakończyć prace nad pakietem sankcji, które zostaną wprowadzone w wypadku rosyjskiej agresji wobec Kijowa - przekazało źródło w Unii Europejskiej. Uruchomienie pakietu będzie uzależnione od decyzji unijnych przywódców - dodał rozmówca PAP. 

- Ten pakiet jest przygotowywany w konsultacji z państwami Unii Europejskiej i w bardzo ścisłej współpracy z USA. Dotyczy sektora finansowego, oligarchów, którzy powiązani są z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, i energetyki. Te prace w Brukseli obejmują też analizę eksportu do Rosji całego szeregu produktów, który byłby zakazany w przypadku agresji Rosji - przekazało źródło Polskiej Agencji Prasowej.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Źródło: Komisja Europejska kończy prace nad pakietem sankcji

W ostatnich dniach w Waszyngtonie przebywały delegacje Komisji Europejskiej, które prowadziły w tej sprawie rozmowy.

ROSJA - UKRAINA. SYTUACJA NA GRANICY I PRZYCZYNY KONFLIKTU

- Sankcje muszą być zsynchronizowane. To nie tylko Unia Europejska i USA, ale też Kanada, Wielka Brytania czy Szwajcaria. Gdyby miało dojść do nadzwyczajnej sesji Rady Europejskiej w związku z kryzysem na Ukrainie, to przywódcy będą dysponowali gotowym, bardzo dużym pakietem sankcyjnym. Chodzi o to, aby na wypadek agresji spotkać się nie po to, aby zlecić Komisji Europejskiej przygotowanie sankcji, ale żeby je przyjąć - wskazał rozmówca.

Źródło zastrzegło jednocześnie, że zastosowanie sankcji będzie zależało od politycznej decyzji Unii Europejskiej.

Rosyjskie wojsko na granicy z Ukrainątvn24.pl

Autorka/Autor:ft//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: