Rosjanie dokonują przegrupowania sił w Zaporożu. "Działania wojenne mogą się nasilić"

Autor:
tas
Źródło:
Ukrinform

Trwa przegrupowanie wojsk rosyjskich w Zaporożu. Po ich zakończeniu działania wojenne mogą się nasilić - poinformował w czwartek szef władz obwodu zaporoskiego Ołeksandr Staruch.

- Nie ma czasu na relaks. Wrogowie dokonują teraz rotacji, w ciągu ostatniego miesiąca dostarczono im około 80 starych czołgów. Nikt jeszcze nie wie, gdzie one zostaną użyte. Po przegrupowaniu (Rosjan) działania wojenne mogą się nasilić - ostrzegł szef władz obwodu zaporoskiego.

Relacja tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ 

Urzędnik mówił, że obwód zaporoski nadal wzmacnia obronę, co może zmniejszyć szanse wojsk rosyjskich na udaną ofensywę.

- Podczas wizyty w Zaporożu prezydent Wołodymyr Zełenski polecił wzmocnić pozycje obronne. Zrobiliśmy już bardzo dużo. Cała Ukraina wyśle ​​dodatkowy sprzęt i drewno do dalszego wzmocnienia linii obrony. Przedsiębiorstwa w Zaporożu produkują fortyfikacje metalowe. Lepiej polegać na solidnej obronie, nawet w środkach ofensywnych - powiedział Staruch.

- Władze ukraińskie nadal działają na terenach czasowo okupowanych. Obwód zaporoski pozostanie częścią Ukrainy, a nielegalne próby oddzielenia go od naszego państwa przez okupantów nie zostaną uznane ani przez partnerów międzynarodowych, ani przez miejscową ludność - zapewnił.

Agencja Ukrinform przypomniała, że obecnie około 80 procent terytorium obwodu zaporoskiego znajduje się pod kontrolą wojsk rosyjskich.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tas

Źródło: Ukrinform

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości