Ukraińskie siły powietrzne: zestrzeliliśmy rosyjski Su-34

Źródło:
tvn24.pl
Rosyjskie myśliwce podczas ćwiczeń (wideo archiwalne)
Rosyjskie myśliwce podczas ćwiczeń (wideo archiwalne)Reuters Archive
wideo 2/5
Rosyjskie myśliwce podczas ćwiczeń (wideo archiwalne)Reuters Archive

Rosyjski samolot myśliwsko-bombowy Su-34 został w sobotę zestrzelony przez siły obrońców - poinformowały Ukraińskie Siły Powietrzne. Strona ukraińska informowała, że w lutym zestrzeliła 13 samolotów wroga.

Jak przekazały w sobotę Ukraińskie Siły Powietrzne, tego samego dnia doszło do zestrzelenia przez siły obrońców rosyjskiego samolotu myśliwsko-bombowegp Su-34.

Ukraińskie Siły Powietrzne użyły przeciwlotniczych rakiet kierowanych przeciwko dwóm wrogim samolotom -Su-34 i Su-35, potwierdzono zestrzelenie Su-34 - przekazał na Telegramie ich dowódca Mykoła Oleszczuk. "Wróg kontynuuje atak na kierunku wschodnim przy użyciu bomb kierowanych z samolotów taktycznych" - dodał.

Su-34Shutterstock

Czytaj również: NATO: dwa rosyjskie samoloty wojskowe były eskortowane nad Bałtykiem

Strona ukraińska informowała, że w lutym zestrzeliła 13 samolotów wroga. "Luty to najkrótszy miesiąc w roku, ale nasi obrońcy nieba osiągnęli najwyższy wynik w zestrzeliwaniu rosyjskich samolotów od października 2022 roku" - przekazał we wpisie ukraiński resort obrony.

Na 13 zestrzelonych rosyjskich samolotów ma się składać dziesięć Su-34, dwa myśliwce Su-35 oraz jeden samolot obserwacyjny A-50. "Wygląda na to, że bycie pilotem rosyjskiego samolotu wojskowego to najgorsza praca na świecie" - dodano.

Czytaj również: Dlaczego "Rosjanie tracą samoloty szybciej niż są w stanie je zastąpić"

Autorka/Autor:ks

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: