Zełenski: nie oddamy nikomu południa, odzyskamy wszystko, co nasze

Źródło:
PAP
Zełenski odwiedził obwody mikołajowski i odeski
Zełenski odwiedził obwody mikołajowski i odeski t.me/V_Zelenskiy_official
wideo 2/6
Zełenski odwiedził obwody mikołajowski i odeski t.me/V_Zelenskiy_official

"W Rosji nie ma tylu pocisków, ile w naszych ludziach chęci do życia" - napisał prezydent Wołodymyr Zełenski po powrocie z dwóch południowych obwodów kraju: mikołajowskiego i odeskiego. Przywódca zapewnił, że "Ukraina nie odda nikomu tej części swoich terytoriów i zachowa dostęp do Morza Czarnego".

"Nie oddamy nikomu południa. Odzyskamy wszystko, co nasze i morze będzie ukraińskie, bezpieczne" - napisał w niedzielę Zełenski na komunikatorze Telegram.

W krótkim komentarzu ukraiński przywódca opisał, że "powrócił z południa" po odwiedzinach pozycji ukraińskich na froncie w obwodzie mikołajowskim, Mikołajowa i obwodu odeskiego. "Rozmawiałem z naszymi obrońcami i obrończyniami: żołnierzami, policjantami, funkcjonariuszami Gwardii Narodowej, z obroną terytorialną" - przekazał.

Relacja tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ

Zełenski zapewnił, że ukraińscy obrońcy są zdeterminowani i "nie wątpią w zwycięstwo" Ukrainy. "Zarówno w Mikołajowie, jak i w Odessie odbyłem narady z naszymi żołnierzami i ze wszystkimi urzędnikami, odpowiedzialnymi za obronę i utrzymanie tych obwodów. Wysłuchałem doniesień o zniszczeniach z powodu rosyjskich ataków. Straty są znaczne. Wiele domów zostało zniszczonych, zakłócona została logistyka cywilna, jest wiele problemów społecznych. Poleciłem udzielanie bardziej systematycznej pomocy osobom, które straciły bliskich. Wszystko, co zniszczone, zostanie odbudowane. W Rosji nie ma tylu pocisków, ile w naszych ludziach chęci do życia" - dodał przywódca.

Zełenski odwiedził ukraińskich żołnierze w obwodach mikołajewskim i odeskim president.gov.ua

Biuro Zełenskiego poinformowało w sobotę, że odwiedził on pozycje wojsk ukraińskich na linii frontu w obwodzie mikołajewskim. Wysłuchał tam informacji o sytuacji na froncie, rozmawiał z obrońcami i wręczył im odznaczenia. W obwodzie odeskim odznaczył pracowników podlegających MSW.

To kolejna podróż Zełenskiego poza obwód kijowski od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji 24 lutego. 29 maja prezydent odwiedził Charków, a 5 czerwca - Zaporoże oraz dwa miasta w obwodzie ługańskim - regionie, gdzie trwają najcięższe walki z wojskami rosyjskimi. 

Autorka/Autor:tas/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: president.gov.ua

Tagi:
Raporty: