TVN24 | Świat

"Mamy wielkie szczęście". Pierwsza dama Ukrainy publikuje klip z podziękowaniami dla Polski

TVN24 | Świat

Autor:
tas//now
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Ukraińcy dziękują Polsce w klipie pod tytułem "Wrócę"
Ukraińcy dziękują Polsce w klipie pod tytułem "Wrócę" Facebook/Ołena Zełenska
wideo 2/7
Ukraińcy dziękują Polsce w klipie pod tytułem "Wrócę"

"Wrócę". Klip pod takim tytułem opublikowała na swoim profilu na Facebooku pierwsza dama Ukrainy Ołena Zełenska. W nagraniu ukraińscy uchodźcy w Polsce zapowiadają, że po wojnie powrócą do swojego kraju. "Wrócimy, bo nie ma nic lepszego niż dom. I na pewno zaprosimy Polaków, by podziękować im za coś więcej niż gościnność - za prawdziwy brak granic. Dziękuję wam, przyjaciele" - podkreśliła we wpisie Zełenska.

"Wrócę. Te słowa powtarza każdy Ukrainiec, który został zmuszony do opuszczenia domu. Wrócę do szkoły, do swojego garnuszka w kuchni, do swoich kasztanów, do krewnych" - napisała Ołena Zełenska. "Nie mamy szczęścia z jednym z sąsiadów, który dowodzi 'braterstwa' uderzeniami rakietowymi i terrorem. Ale mamy wielkie szczęście, mając innego sąsiada, Polskę, która stała się najbliższym przyjacielem Ukrainy, nie tylko geograficznie" - dodała pierwsza dama Ukrainy.

Relacja tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ

Zełenska zaznaczyła, że Polska udzieliła już schronienia około 3 milionom ukraińskich uchodźców, zapewniając im nie tylko tymczasowe miejsce do życia, ale również stałą opiekę, darmowe lekarstwa i dostęp do edukacji" - przekazała agencja Ukrinform, która omawia wpis prezydentowej.

"Wrócimy (do Ukrainy), ponieważ nie ma nic lepszego niż dom. I na pewno zaprosimy Polaków, by podziękować im za coś więcej niż gościnność - za prawdziwy brak granic. Dziękuję, przyjaciele!" - napisała Zełenska.

Inicjatorem powstania klipu "Wrócę" jest ambasada Ukrainy w Polsce.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tas//now

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Ambasada Ukrainy

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości