Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Autor:
lukl
Źródło:
tvn24.pl

Ukraina broni się przed rosyjską agresją 145 dzień. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy ostrzegł w niedzielę wieczorem, że na południu Ukrainy jest wysokie ryzyko przeprowadzenia przez siły rosyjskie ostrzałów rakietowych. Tego dnia prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odwołał szefa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) Iwana Bakanowa i prokurator generalną Irynę Wenediktową. Rozmawiał również premierem Kanady o dalszej współpracy. Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin.  

> Na południu kraju armia rosyjska prowadzi rozpoznanie przy pomocy dronów. Jest wysokie ryzyko dalszych ataków rakietowych na obiekty infrastruktury krytycznej w regionie - zaalarmował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

> Prezydent Wołodymyr Zełenski zwolnił szefa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) Iwana Bakanowa i prokurator generalną Irynę Wenediktową. Pełnienie obowiązków prokuratora generalnego Zełenski powierzył dotychczasowemu zastępcy prokuratora generalnego Ołeksijowi Symonence.

> Szef odeskiej administracji wojskowej Siergiej Bratczuk poinformował, że duża liczba rosyjskich okrętów wojennych została przegrupowana z Sewastopola na okupowanym Krymie do rosyjskiego portu w Noworosyjsku. Jego zdaniem Rosjanie nadal kontrolują żeglugę na Morzu Azowskim, by nielegalnie wywozić produkty zagarnięte w obwodach donieckim i zaporoskim.

> Prezydent Ukrainy rozmawiał w niedzielę z premierem Kanady Justinem Trudeau o dalszej pomocy i sankcjach wobec Rosji.

> Dziesiątki osób, w tym krewnych i lokalnych mieszkańców uczestniczyło w pogrzebie czteroletniej Lizy, która zginęła w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego na Winnicę w Ukrainie.

> Rosyjscy żołnierze kontraktowi, którzy odmawiają walki na Ukrainie, przetrzymywani są w garażu i areszcie pod Ługańskiem - pisze w niedzielę portal Mediazona, powołując się na wypowiedzi wojskowych z Buriacji.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:lukl

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości