"Bezsilność Kremla". Doradca szefa MSW Ukrainy o generałach, którzy "nie nadążają" za Putinem

Źródło:
PAP
Lachowski: w Lisiczańsku i Siewierodoniecku jest stały ostrzał i piekło (materiał z 21.06.2022)
Lachowski: w Lisiczańsku i Siewierodoniecku jest stały ostrzał i piekło (materiał z 21.06.2022)TVN24
wideo 2/5
Lachowski: w Lisiczańsku i Siewierodoniecku jest stały ostrzał i piekłoTVN24

Generałowie nie spełniają oczekiwań Putina, który bardzo często modyfikuje cele inwazji. Stąd też dowódcy są dymisjonowani, co świadczy o bezsilności Kremla. Tak twierdzi doradca szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy Wiktor Andrusiw. Jako przykład podaje dymisję generała Aleksandra Dwornikowa, który nie dowodzi już rosyjskimi działaniami w Ukrainie.

Wiktor Andrusiw o częstych zmianach na kierowniczych stanowiskach w rosyjskiej armii mówił w wywiadzie cytowanym przez portal obozrevatel.com. Według niego związane jest to z tym, że generałowie nie spełniają oczekiwań Putina, który bardzo często modyfikuje cele inwazji.

- Putin ciągle zmienia cele, a jego dowódcy nie nadążają z realizacją jakichkolwiek zadań stawianych przez prezydenta. Nawet zdobycie Siewierodoniecka nastąpiło ze znacznym opóźnieniem w stosunku do planu - powiedział Andrusiw.

Generał Aleksandr Dwornikow nie dowodzi już rosyjskimi działaniami w Ukrainie

Na początku czerwca analitycy Conflict Intelligence Team (CIT) przekazali doniesienia, że generał Aleksandr Dwornikow nie dowodzi już rosyjskimi działaniami w Ukrainie. Nowym głównodowodzącym miał zostać wiceminister obrony Giennadij Żydko - były dowódca Wschodniego Okręgu Wojskowego, a od jesieni ubiegłego roku wiceminister obrony ds. wojskowo-politycznych.

Dwornikow, zwany "rzeźnikiem z Syrii", był jednym z dowódców rosyjskiej operacji militarnej w tym bliskowschodnim kraju. Informacje o tym, że Moskwa powierzyła mu kierowniczą rolę na Ukrainie, pojawiły się na początku kwietnia.

Wiktora Andrusiw: zmiany nie wpłyną na skuteczność działań wroga

Według Wiktora Andrusiwa, dymisja generała Dwornikowa nie jest ostatnia. - Takie roszady będą miały miejsce regularnie - powiedział w wywiadzie.

Zaznaczył też, że przetasowania kadrowe nie wpłyną na skuteczność działań wroga.

- Należy zrozumieć, że wszyscy ci ludzie zostali wychowani w tej samej kulturze myślenia wojskowego i mają podobne podejście (do operacji militarnych – red.). Zmiany dowódców nie doprowadzą do zmian (na froncie – red.) - podkreślił doradca ministra.

Autorka/Autor:tm/adso

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: